91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 23.07.2019 r.
Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

Kto z nas nie jest utrudzony i obciążony? Kto z nas nie potrzebuje pokrzepienia? Każdy! Każdy z nas przeżywa w swoim życiu jakieś trudności, kłopoty, problemy.


PIERWSZE CZYTANIE Rdz 49, 29-33; 50,15-26

Śmierć Jakuba i Józefa

PSALM RESPONSORYJNY (PS 105)

Refren: Ożyje serce szukających Boga

EWANGELIA Mt 10, 24-33

Nie bójcie się ludzi

 
Pierwsze dzisiejsze czytanie wskazuje na bardzo mocne przywiązanie do ziemi. Ale czy chodzi tylko o ojcowiznę, na której mają być pochowani potomkowie?Ta ziemia nie jest wyłącznie jakimś geograficznym miejscem, to jest Ziemia Obiecana.

J 20, 24-29

Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był ra-zem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówi-li do niego: « Widzieliśmy Pana ».

Ale on rzekł do nich: « Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę ».

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: « Pokój wam! »

Kościół - „łódź niezatapialna”

Dzisiejsza Ewangelia stała się przedmiotem jednej z najpopularniejszych piosenek religijnych dla dzieci, której słowa z pewnością wielu z nas zna:

„Na jeziorze wielka burza, Jezus ze mną w łodzi jest,

On za rękę trzyma mnie, łódka nie kołysze się,

na jeziorze wielka burza, Jezus ze mną w łodzi jest”.

Pamiętam ze swojego dzieciństwa pewien obraz, kiedy rodzice wskazywali, aby wykonać jakieś czynności porządkowe w domu, że odpowiadałem „później, potem, nie dziś”. Coś innego przykuwało bardziej moją uwagę i sądziłem, że porządki mogą poczekać. Człowiek niekiedy pewne sprawy odkłada „na później” czy „na potem”. Szczególnie czyni tak wtedy, gdy trzeba stawić czoła jakimś trudnym sprawom czy kłopotom. Próbuje się od pewnych spraw „wymigać”…