91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 24.01.2019 r.
Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

„Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie”.

 
Przez całe życie nieustannie czegoś się uczymy. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów nauki, chociaż najmniej lubianym, są wnioski płynące z popełnianych błędów. Nie chodzi oczywiście o świadomie podejmowane złe decyzje, które według naszej „szlachetnej” intencji mają nas czegoś nauczyć.

Jezus przyszedł z uczniami swoimi do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: "Odszedł od zmysłów". A uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: "Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy".

SŁUCHAJ IZRAELU

„Profesor filozofii stanął przed swymi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów. Kiedy zaczęły się zajęcia, wziął spory słoik i wypełnił go po brzeg dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili. Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął.

Już niejednokrotnie zdarzało się, że faryzeusze oraz zwolennicy Heroda wystawiali Jezusa na próbę. Zadając pytanie nie szukali odpowiedzi, ale ich głównym zamiarem było pochwycenie Jezusa na jakiejś sprzeczności.