91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 29.07.2021 r.
Imieniny: Marta, Olaf, Flora

Zakończyła się Harcerska akcja letnia hufca ZHP Starogard Gd.

Kociewska Spółdzielnia Socjalna jest jednym z kilku wybranych przedsiębiorstw społecznych w województwie Pomorskim, które będą realizować pilotażowy projekt Wiązki usług społecznych w zakresie opieki wytchnieniowej, który jest finansowany ze środków Funduszu Europejskiego.

Zażywanie tabaki ma na Kaszubach swoje specjalne miejsce wśród pielęgnowanych tradycji. Tabaka sygnalizuje chęć poznania drugiego człowieka, nawiązania rozmowy, zapomnienia uraz. W ramach Festiwalu Tradycji Kaszubskich odbyły się w Chmielnie 18. Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki. Tytuł mistrza "wygadała" sobie Genowefa Czech ze Staniszewa.

Obchody 800-lecia Chmielna z powodu pandemii zostały przełożone z 2020 roku - na rok 2021. 25 lipca w chmieleńskim kościele pw. św. Piotra i Pawła ks. bp diecezjalny odprawił mszę św. za miejscowość, jej mieszkańców obecnych i dawnych. W Parku Kamiennym skompletowano kapsułę czasu, "Skrzynię Damroki", w której złożono przedmioty naszych czasów z myślą o potomnych, którzy dopiero za 200 lat, zgodnie z życzeniem współczesnych chmielan - będą mogli zajrzeć do wnętrza skrzyni.

Pięć różnorodnych dni koncertowych złożyło się na XIX Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie. Na finał przed ogólnopolską publicznością - bo na festiwal zjeżdżają do Sulęczyna wierni słuchacze nie tylko z okolicy, ale i z Polski i z zagranicy - wystąpili Caloé Barbillo z towarzyszeniem akordeonu, litewska grupa Subtilu-Z oraz Kayah. Zaprosiła wręcz widownię do tańca - i tangiem Milonga zakończyło się niezwykle emocjonalne spotkanie z muzyką pod gołym niebem, w pełni - jak to mówił prowadzący Tomasz Olszewski - koźlego Księżyca.

Wakacyjny weekend 23-25 lipca w powiecie kartuskim przynosi różnorodną ofertę rozrywkową i rekreacyjną. Centrum wydarzeń muzycznych jest Sulęczyno z jego XIX Międzynarodowym Festiwalem Akordeonowym. Chmielno staje w obliczu 800-lecia istnienia miejscowości.

Anita Galant @radioglos

Wójt gminy Smętowa Granicznego Anita Galant zachęca swoich mieszkańców do akcji #SZCZEPIMYSIE

Trwa wakacyjna wędrówka Radia Głos, podczas której w transmisjach audio - wideo na żywo pokazujemy ciekawostki z naszego regionu.