91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 26.01.2021 r.
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

Na Muzeum Kaszubskim ma znaleźć się tablica upamiętniająca Wojciecha Kiedrowskiego, wybitnego działacza kaszubsko-pomorskiego, w 10-lecie jego śmierci. Wojciech Kiedrowski związany był z Kartuzami w dzieciństwie, poprzez edukację. Tu mieszkał przez ostatnie lata życia i tu został pochowany.

Gmina Kartuzy poszukuje pamiątek po kolejarzach - i tych kartuskich, i tych związanych z Kartuzami. Na terenie dworca integracyjnego powstać ma ekspozycja poświęcona kartuskiemu kolejnictwu.

16 stycznia 2021 r. jubileusz 15- lecia istnienia obchodziła Gminna Orkiestra Dęta z Lini. Kameralne wydarzenie odbyło się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lini. Mszę św. jubileuszową celebrował ks. proboszcz Wojciech Senger.

Stacja Chojnice zapewni lepszy dostęp do kolei. Prace przy windach i przejściu podziemnym minęły półmetek. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt za ponad 14 mln zł netto. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę roku.

Staraniem senatora Stanisława Lamczyka udało się wpisać do budżetu państwa na 2021 rok budowę tunelu pod dwiema liniami kolejowymi w Kartuzach, na ul. Gdańskiej. To strategiczny przejazd kolejowy, w ciągu dwóch dróg wojewódzkich - Wejherowo - Tczew oraz Żukowo - Czarna Dąbrówka.

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najbardziej odczuwają skutki pandemii oraz wprowadzanych w związku z nią obostrzeń. Zamknięcie lokali, m.in. takich jak restauracje, kawiarnie czy puby sprawia, że ich właściciele nie mogą pracować i - co za tym idzie - zarabiać.

Przedstawiciele gastronomii apelują o odmrożenie ich branży i zakończenie obowiązującego lockdownu. Pozwolenia na otwarcie lokali domagają się także przedsiębiorcy z naszego regionu. W piątek, 22 stycznia  przy ul. 11 listopada w Kwidzynie odbyła się konferencja z udziałem posła Michała Urbaniaka oraz lokalnych restauratorów, w trakcie której m.in. podsumowano trudny okres w tym sektorze gospodarki. Poruszono także kwestię związaną z utrzymaniem placówek w okresie, gdy nie funkcjonują.

Poseł Michał Urbaniak zwrócił uwagę na rozwiązania, które pozwoliłyby branży gastronomicznej na powrót do "normalności", przy zachowaniu norm sanitarnych.

Jest szansa na gazyfikację gminy Stężyca. Budowę 100 km rurociągów gazowych wokół jezior raduńskich udało się wpisać do budżetu państwa z dofinansowaniem w wysokości 20 mln zł.

W niedzielę, 24 stycznia z kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej transmitowany będzie koncert kolęd Rambo Band. Będzie okazja usłyszeć najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy a także utwory z wydanej płyty Family Sounds.