91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 23.07.2019 r.
Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary

Fantastycznie bawiła się publiczność X Żukowskiego Lata Muzycznego na przedostatnim już koncercie, w którym wystąpili Czesław Majewski i Janusz Tylman, czyli - "Śpiewające Fortepiany". Towarzyszyli im Joanna Stefańska - Matraszek i Ireneusz Miczka.

Sobotni finałowy koncert XVII Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego był wymarzonym spotkaniem z różnorodną muzyką akordeonową. Dopisała pogoda, publiczność i wykonawcy.

Tym razem i w sobotę, i w niedzielę na kartuskim Rynku gości Muzyka Świata. W sobotę widzowie oklaskiwali zespół Grojcowianie z Beskidu Tatrzańskiego oraz grupę Kud Abrasevic z Serbii. W niedzielę, 21 lipca, o godz. 17 - Abba Show z piosenkami legendarnej grupy ze Szwecji. 

Starogard Gdański pomorską stolicą zabytkowych pojazdów.

Podczas V Europejskiego Kongresu Samorządów podano wyniki Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce przygotowanego przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich. Gmina Żukowo znalazła się na 43 miejscu spośród 628 gmin wiejsko-miejskich. To jeden z najwyższych wyników wśród pomorskich gmin.

Żukowo wysoko w Rankingu Finansowym ST w Polsce:

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach obchodziło w ubiegłym roku 55-lecie istnienia. Jest oddziałem Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.
W wakacyjne niedziele odbywają się tu specjalne prezentacje "W niedzielę u Klicków". To impreza prezentująca dzień świąteczny w klukowskich zagrodach. Niedzielne aranżacje wnętrz, niecodzienne przysmaki, potańcówka przy harmonii oraz dawne dziecięce zabawy goszczą w Klukach. Na na przełomie letnich miesięcy - w dni powszednie od wtorku do soboty - każdego dnia można poznać, jak żyli Słowińcy - po kolei w każdej z zagród znajdujących się w tym niezwykłym skansenie. 

W gminie Żukowo do 31 lipca trwa zgłaszania inicjatyw do IV edycji Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

Przyszli medycy 19 lipca dyskutowali o problemach służby zdrowia.