91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 22.03.2019 r.
Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

21 marca starosta starogardzki Kazimierz Chyła rozdał "Kociewskie Gryfy".

RAFFA QUARTET

Opis KONCERTU PASYJNEGO

Radio Głos 21 marca odwiedziło Zespół Szkół Ekonomicznych  w Tczewie, gdzie tłumy młodzieży wzięło udział w "Dniu Otwartym Szkoły".

Włodzimierz Lipka służbę w Milicji Obywatelskiej rozpoczął w 1946 roku po rocznym przeszkoleniu w Słupsku. Jego pierwszym posterunkiem był posterunek w Osiecznej. To tam spotkał się po raz pierwszy i jedyny z mjr-em "Łupaszką" i "Inką". Choć stali po różnych stronach frontu, wypowiada się o nich z uznaniem. Lipka opowiada, m.in. jak oddział "Niezłomnych" napadł i rozbroił ich posterunek.

Gaik, Maik i topienie marzanny to tylko kilka ludowych obyczajów, których celem jest szybsze przywołanie wiosny. O tych powoli odchodzących tradycjach opowiedział Radiu Głos - Zbigniew Potocki ze starogardzkiego muzeum.

Uczniowie starogardzkiego II LO i uczennice I LO - to tegoroczni mistrzowie powiatu starogardzkiego w siatkówce. Na początku kwietnia finaliści licealiady zagrają w półfinałach mistrzostw województwa.

Ruszyła rekrutacja do Centrum Wsparcia Rodziny.Przez najbliższe trzy lata 150 mieszkańców miasta zostanie objętych opieką psychologów, terapeutów, lekarzy i pracowników socjalnych. Start programu zaplanowano na 1 kwietnia. Mówią Magdalena Dalecka i Sylwia Ossowska ze starogardzkiego magistratu i Aurelia Jankowska, partner projektu.

Parafia św. Marcina w Sierakowicach zaprasza krwiodawców w sobotę, 23 marca, do oddawania krwi w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.