91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 16.08.2017 r.
Imieniny: Nora, Joachim, Roch

15 sierpnia w Miłobądzu k/Tczewa uczczono bohaterskich żołnierzy polskich.

We wtorek, 15 sierpnia 2017 r., po południu, ruszyliśmy wraz z burmistrzem miasta i gminy Pelplin Patrykiem Demskim na reportaż do miejscowości dotkniętych piątkową nawałnicą. 

We wtorek, 15 sierpnia 2017 r., biskup pelpliński Ryszard Kasyna przewodniczył sumie odpustowej w Bazylice katedralnej w Pelplinie.

W Miłobądzu k/Tczewa 15 sierpnia odbędą się uroczystości z okazji Wniebowzięcia NMP oraz rocznicy "Cudu nad Wisłą".

Adam Sztaba dla Radia Głos - wywiad

Siostry i Bracia

Jesteśmy cały czas wstrząśnięci skutkami burz, które z piątku na sobotę przeszły przez terytorium naszej diecezji. Wielu ludzi straciło dorobek całego życia, wielu w okamgnieniu zostało pozbawionych dachu nad głową. Niestety są również ranni oraz ofiary śmiertelne.

Wierzę głęboko i ufam, że wspomagamy potrzebujących modlitwą i za to duchowe wsparcie z całego serca wszystkim dziękuję. Usunięcie szkód, spowodowanych przez wichury i burze, domaga się jednak również pomocy materialnej. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o pieniężne wsparcie poszkodowanych poprzez zbiórkę do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia po każdej Mszy Świętej. Caritas diecezjalna jest w kontakcie z proboszczami parafii, w których żywioł dokonał największych zniszczeń, aby dotrzeć z pomocą do tych, którzy  jej najbardziej potrzebują. 

Pomimo tragedii, jesteśmy świadkami  dobra, które dokonuje się przez ludzką solidarność, otwarte serca i uczynne dłonie. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy dostrzegli oraz pomogli pokrzywdzonym przez burzową nawałnicę. Słowa szczególnej wdzięczności kieruję do strażaków, zarówno z zawodowych jak i ochotniczych jednostek, których poświecenia oraz ofiarności byliśmy świadkami.

Siostry i bracia, raz jeszcze zwracam się do Was, z prośbą o wsparcie poszkodowanych modlitwą i pomocą materialną. Za każdy gest owej pomocy składam już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

+ Biskup Ryszard

  


Uwaga:

Odezwę Biskupa Pelplińskiego należy odczytać w ramach ogłoszeń parafialnych w czasie każdej Mszy Świętej w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W niedzielę, 20 sierpnia br., we wszystkich kościołach diecezji należy przeprowadzić zbiórkę do puszek na rzecz ofiar nawałnic. Zebrane środki w ciągu tygodnia należy przekazać na wydzielone subkonto
o numerze 48 8342 0009 2000 1876 2000 0003 z dopiskiem „Wichura”.

 

Proboszczowie parafii, które zostały dotkliwie poszkodowane przez żywioł, proszeni są  o jak najszybszy kontakt z Caritas Diecezjalną.

XXI. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Gospel 2017" zakończony.

W niedzielę, 13 sierpnia 2017 r., ok godz. 11.30 na Wałach Jasnogórskich została odprawiona Msza Święta na zakończenie XXVI Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Tego roku, prawie tysiąc pątników, przywędrowało z różnych terenów diecezji.