91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 14.12.2019 r.
Imieniny: Alfred, Izydor

Grudniowa sobota w Borowie nabrała kolorów smaku i ciepła - a to wszystko za sprawą wspólnego pieczenia pierników i dekorowania ich w świetlicy wiejskiej przy kościele pw. Chrystusa Króla. Stowarzyszenie dla Borowa zaprosiło do wspólnego zdobienia wypieków wszystkich chętnych, a czas umilił im występ zespołu Czinda da.

W przedświątecznej atmosferze w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach spotkali się członkowie klubu Honorowych Dawców Krwi oraz zaproszeni goście. W 2019 r. najwięcej krwi oddali Cezary Perszyński, Tomasz Węsiora, Karol Litzbarski, Karol Roszkowski, Jacek Staubach. Otrzymali wyróżnienia. Wręczono nagrody.

15 grudnia w Baninie odbędzie się I Kiermasz Świąteczny - a powodem działania Rady Sołeckiej w Baninie i Szkoły Artystycznej Partart jest pomoc rodzinie Adama Stępskiego w uzbieraniu pieniędzy na kosztowną operację w Belgii w czerwcu 2020 roku.

To już kolejny rok kiedy w pelplińskiej bazylice katedralnej spotykają się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, żeby wspólnie wystąpić w wyjątkowym, bożonarodzeniowym koncercie. Świąteczne utwory i kolędy wykonali znani i lubiani artyści z całej Polski, wprowadzając słuchaczy w niezapomniany, świąteczny nastrój.

Stowarzyszenie "Dzierżążno dzieciom" przy Zespole Kształcenia i Wychowania zorganizowało V Kiermasz Świąteczny. Po jasełkach i części artystycznej w wykonaniu najmłodszych dzieci przyszła pora na licytacje. Dochód z kiermaszu trafi na potrzeby uczniów i szkoły.

W piątek, 13 grudnia w Zespole Kształcenia i Wychowania w Smętowie Granicznym odbyła się uroczysta wigilia. Wydarzenie - jak co roku - organizuje Stowarzyszenie "Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia", a od 5 lat współorganizatorem jest Urząd Gminy Smętowo Graniczne.

Spotkanie po raz kolejny zgromadziło kilkuset uczestników warsztatów i zaproszonych gości. Głos w trakcie spotkania zabrali m.in. Prezes Stowarzyszenia Marzena Ołowska, Wójt Gminy Smętowo Anita Galant i proboszcz parafii św. Marcina w Starej Kiszewie ks. Andrzej Taliński.

Słowo Biskupa A. Okroja po koncercie z Golec uOrkiestra dla Radia Głos [wideo]

Na konferencji prasowej burmistrz Mieczysław Gołuński wraz z marszałkiem województwa Mieczysławem Strukiem, starostą Bogdanem Łapą - przekazali ważne dla mieszkańców informacje dotyczące planów kontynuacji budowy obwodnicy stolicy powiatu oraz perspektyw rozwiązań komunikacyjnych dla skrzyżowania dwóch linii kolejowych i ulic Gdańskiej oraz Kościerskiej w Kartuzach. Marszałek Mieczysław Struk wyraził dezaprobatę dla podziału w samorządzie Kartuz.