91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 29.07.2021 r.
Imieniny: Marta, Olaf, Flora

Uczestnicy 40. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki z Helu na Jasną Górę mają szczęście do nadzwyczajnych sytuacji. We wtorek dostali pierwsze krople deszczu - już na wejściu do Sianowa. W środę - uczestniczyli we mszy św. neoprezbitera, dawnego pielgrzyma ks. Dawida Kasa. Była to także msza św. jubileuszowa siostry elżbietanki Honoraty - w 30-lecie ślubów zakonnych. A po południu - pielgrzymi rozegrali mecz z mieszkańcami Szymbarka. W grupie idzie Białorusinka, modląc się w intencji swojego narodu, jeden dzień pielgrzymował pątnik pochodzący z Zimbabwe z żoną i synem.

Radio Głos pragnie znacząco podnieść jakość swojej pracy w terenie.

Ponad 100 km ma za sobą 40. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę i do Santiago de Compostella. 27 lipca poganiana ostrzeżeniami o burzach - o ponad godzinę wcześniej pojawiła się w sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Najmłodszą uczestniczką, która przez trzy wędrowała do Maryi jest 9 -letnia Zosia.

Zakończyła się Harcerska akcja letnia hufca ZHP Starogard Gd.

Kociewska Spółdzielnia Socjalna jest jednym z kilku wybranych przedsiębiorstw społecznych w województwie Pomorskim, które będą realizować pilotażowy projekt Wiązki usług społecznych w zakresie opieki wytchnieniowej, który jest finansowany ze środków Funduszu Europejskiego.

Zażywanie tabaki ma na Kaszubach swoje specjalne miejsce wśród pielęgnowanych tradycji. Tabaka sygnalizuje chęć poznania drugiego człowieka, nawiązania rozmowy, zapomnienia uraz. W ramach Festiwalu Tradycji Kaszubskich odbyły się w Chmielnie 18. Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki. Tytuł mistrza "wygadała" sobie Genowefa Czech ze Staniszewa.

Obchody 800-lecia Chmielna z powodu pandemii zostały przełożone z 2020 roku - na rok 2021. 25 lipca w chmieleńskim kościele pw. św. Piotra i Pawła ks. bp diecezjalny odprawił mszę św. za miejscowość, jej mieszkańców obecnych i dawnych. W Parku Kamiennym skompletowano kapsułę czasu, "Skrzynię Damroki", w której złożono przedmioty naszych czasów z myślą o potomnych, którzy dopiero za 200 lat, zgodnie z życzeniem współczesnych chmielan - będą mogli zajrzeć do wnętrza skrzyni.

25 lipca - w uroczystość św. Jakuba, w Roku Jakubowym, Radio Głos gościło w parafii św. Jakuba w Dzierżążnie.