91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 24.01.2021 r.
Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Do przeżywania każdego dnia jako czasu zbawienia a także nawrócenia się z mentalności świata na mentalność miłości i służby zachęcił Ojciec Święty wiernych w swoim rozważaniu przed południową modlitwą „Anioł Pański” 24 stycznia.

Stacja Chojnice zapewni lepszy dostęp do kolei. Prace przy windach i przejściu podziemnym minęły półmetek. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt za ponad 14 mln zł netto. Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę roku.

Staraniem senatora Stanisława Lamczyka udało się wpisać do budżetu państwa na 2021 rok budowę tunelu pod dwiema liniami kolejowymi w Kartuzach, na ul. Gdańskiej. To strategiczny przejazd kolejowy, w ciągu dwóch dróg wojewódzkich - Wejherowo - Tczew oraz Żukowo - Czarna Dąbrówka.

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najbardziej odczuwają skutki pandemii oraz wprowadzanych w związku z nią obostrzeń. Zamknięcie lokali, m.in. takich jak restauracje, kawiarnie czy puby sprawia, że ich właściciele nie mogą pracować i - co za tym idzie - zarabiać.

Przedstawiciele gastronomii apelują o odmrożenie ich branży i zakończenie obowiązującego lockdownu. Pozwolenia na otwarcie lokali domagają się także przedsiębiorcy z naszego regionu. W piątek, 22 stycznia  przy ul. 11 listopada w Kwidzynie odbyła się konferencja z udziałem posła Michała Urbaniaka oraz lokalnych restauratorów, w trakcie której m.in. podsumowano trudny okres w tym sektorze gospodarki. Poruszono także kwestię związaną z utrzymaniem placówek w okresie, gdy nie funkcjonują.

Poseł Michał Urbaniak zwrócił uwagę na rozwiązania, które pozwoliłyby branży gastronomicznej na powrót do "normalności", przy zachowaniu norm sanitarnych.

Jest szansa na gazyfikację gminy Stężyca. Budowę 100 km rurociągów gazowych wokół jezior raduńskich udało się wpisać do budżetu państwa z dofinansowaniem w wysokości 20 mln zł.

W niedzielę, 24 stycznia z kościoła pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej transmitowany będzie koncert kolęd Rambo Band. Będzie okazja usłyszeć najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy a także utwory z wydanej płyty Family Sounds.

10 mln zł w budżecie państwa udało się zarezerwować na budowę nowej drogi, która połączyć ma węzeł Obwodnicy Metropolitalnej w Glinczu - z drogą wojewódzką nr 211 Żukowo - Czarna Dąbrówka. Jak wskazywano podczas spotkań na temat budowy OMT - bez połączenia drogi ekspresowej z drogą wojewódzką na Kartuzy - w Żukowie nadal tworzyłyby się korki z samochodów z Kartuz do Gdańska.

Na powierzchni 30 hektarów w Kościerzynie powstanie intermodalny terminal kontenerowy do obsługi portów Gdańsku i Gdyni. Do transportu kontenerów koleją będzie wykorzystana linia nr 201 z Bydgoszczy do Gdyni.