91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 18.09.2018 r.
Imieniny: Irena, Stanisław, Józef

Zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem "Na cały Głos" oraz scholą "Rozmiłowani w Panu" do Bazyliki mniejszej WNMP w Koronowie. 

Uroczystość Trzech Króli - 6 stycznia 2017 r., godz. 15.00

Zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się 22 stycznia 2017 roku w tczewskiej Farze o godz. 16:00. Podczas koncertu wystąpi 


Koncert Macieja Miecznikowskiego „Rodzi się Bóg” to przede wszystkim możliwość wysłuchania najpiękniejszych polskich i światowych kolęd oraz piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i opowieści o przeżyciach związanych z czasem świąt i wigilią.
Kolędy Lulajże Jezuniu, W żłobie leży, Mędrcy świata, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy oraz wiele innych (również mniej znanych) możemy usłyszeć zarówno przy akompaniamencie gitary czy akordeonu, ale także w pięknych bogatych aranżacjach.
W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszymy również nastrojowe utwory około świąteczne, nowe akustyczne wersje przebojów Piotra Rubika (Jedenaste, Psalm Kochania), Seweryna Krajewskiego (Mija Rok), a także wybrane, liryczne utwory z autorskiej płyty „Będzie z nami dobrze”.

 

  • 9 grudnia 2016 r., godz. 19.00 - Pelplin, kaplica Collegium Marianum - Niezwykle Zwykła Msza Święta 

Bazylika katedralna w Pelplinie

Krużganki katedralne w Pelplinie

Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej poprowadzą 3 grudnia br (w godz.10.00-17.00) Dzień Skupienia dla Dziewcząt "Być jak Maryja" :
Dzień Skupienia dla dziewcząt z gimnazjum odbędzie się w Orliku, w Domu Prowincjalnym Sióstr a dla dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych i starszych w Chojnicach, w podziemiach Kościoła Gimnazjalnego. 
Jeśli chcesz uczestniczyć w tym wydarzeniu wyślij zgłoszenie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podaj w temacie maila miasto, w którym weźmiesz udział w spotkaniu.

SANKTUARIA EUROPY

 

Dzieło Biblijne organizuje 19 listopada 2016 r. (sobota) warsztaty biblijne pt. „Tajemnica Jezusa w Ewangelii według św. Marka”.

Kim jest Jezus? Szukając odpowiedzi na to pytanie, warto przyjrzeć się, co mówi na temat tożsamości Jezusa najstarsza Ewangelia (czyli Ewangelia według św. Marka).

W warsztatach może wziąć udział każda osoba zainteresowana poznawaniem Pisma Świętego. Dla katechetów uczestnictwo w warsztatach może być wpisane w program rozwoju zawodowego.

Warsztaty są prowadzone przez biblistów Diecezji Pelplińskiej.

Program

9.30-10.15      Tajemnica Jezusa w świetle przypowieści w Ewangelii Markowej (ks. prof. dr  hab. Wojciech Pikor)

10.15-11.00    Co to znaczy, że Jezus jest Mesjaszem (w świetle Mk 8,27-30)? (ks. dr Wojciech Kardyś)

11.00-11.15    Przerwa

11.15-12.00    Tajemnica Jezusa w świetle Markowych opowiadań o cudach (ks. dr Wojciech Kardyś)

12.00-12.30    Synteza chrystologii Markowej (ks. dr Wojciech Kardyś)

12.30              Msza św. (homilia: ks. dr Józef Pick)

13.15              Obiad

14.00-15.00    Spotkanie w grupach: „A wy za kogo Mnie uważacie?” – najczęstsze błędy dotyczące obrazu Jezusa popełniane przez współczesnych chrześcijan

15.00-15.30    Medytacja obrazu Rembrandta „Burza na Jeziorze Galilejskim”

Miejsce: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim  ul. bpa Dominika 8

Koszt: 25 zł

Zgłoszenia do 17 listopada 2016 r. do ks. prał. dr. Józefa Picka (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; fax: 58 561 16 50)

Termin wiosennych warsztatów biblijnych: 13 maja 2016. Temat: „Droga ucznia w Ewangelii według św. Marka”.