91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 14.12.2019 r.
Imieniny: Alfred, Izydor

To już kolejny rok kiedy w pelplińskiej bazylice katedralnej spotykają się największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, żeby wspólnie wystąpić w wyjątkowym, bożonarodzeniowym koncercie. Świąteczne utwory i kolędy wykonali znani i lubiani artyści z całej Polski, wprowadzając słuchaczy w niezapomniany, świąteczny nastrój.

Słowo Biskupa A. Okroja po koncercie z Golec uOrkiestra dla Radia Głos [wideo]

Ze względu na produkcję telewizyjną koncertu Polpharmy Niezwykle Zwykła Msza Święta z radiowym zespołem Na cały Głos odbędzie się piątek, 20 grudnia 2019 r., o godz. 18:00 w kaplicy Collegium Marianum.

20 grudnia w kościele w Zblewie odbędzie się koncert kolęd.

11 grudnia w Muzeum II wojny światowej rozpoczął się dwudniowy Kongres 108 Błogosławionych Męczenników II wojny światowej.

Dzieci z parafii św. Wojciecha w Kartuzach wypełniają swoją misyjną rolę odwiedzając mieszkania, w krótkiej inscenizacji przedstawiając problemy dzieci z różnych krajów świata. Zebrane datki przekazane zostaną dla misjonarzy pracujących w Syrii.

Na kartuskie hospicjum będzie przeznaczony dochód z V Parafialnego Kiermaszu Świątecznego, który odbędzie się w ten weekend w Kiełpinie. To inicjatywa Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca działającej przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Kiełpinie.

9 grudnia do Pelplina przybyli przedstawiciele parlamentu, wojewoda pomorski, samorządowcy, służby mundurowe, działacze społeczni, przedstawiciele pomorskiego biznesu na spotkanie opłatkowe z biskupem pelplińskim Ryszardem Kasyną.