91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 29.07.2021 r.
Imieniny: Marta, Olaf, Flora

Uczestnicy 40. Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki z Helu na Jasną Górę mają szczęście do nadzwyczajnych sytuacji. We wtorek dostali pierwsze krople deszczu - już na wejściu do Sianowa. W środę - uczestniczyli we mszy św. neoprezbitera, dawnego pielgrzyma ks. Dawida Kasa. Była to także msza św. jubileuszowa siostry elżbietanki Honoraty - w 30-lecie ślubów zakonnych. A po południu - pielgrzymi rozegrali mecz z mieszkańcami Szymbarka. W grupie idzie Białorusinka, modląc się w intencji swojego narodu, jeden dzień pielgrzymował pątnik pochodzący z Zimbabwe z żoną i synem.

Radio Głos pragnie znacząco podnieść jakość swojej pracy w terenie.

Ponad 100 km ma za sobą 40. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę i do Santiago de Compostella. 27 lipca poganiana ostrzeżeniami o burzach - o ponad godzinę wcześniej pojawiła się w sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Najmłodszą uczestniczką, która przez trzy wędrowała do Maryi jest 9 -letnia Zosia.

25 lipca - w uroczystość św. Jakuba, w Roku Jakubowym, Radio Głos gościło w parafii św. Jakuba w Dzierżążnie.

Kolejny tomik "Ewangelicznych zamyśleń" ubogacony "garścią pigułek przeciw koronawirusowi" wydał ks. prałat Jarosław Każmierczak.

ks. kan. Tomasz Patoka, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Lubichowie oraz Alicja Słyszewska, dyr. DCIT w Pelplinie mówią o Roku Świętym Jakubowym.

„W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień.

Po rocznej przerwie związanej z pandemią, w Bysławku po raz kolejny odbył się wakacyjny obóz dla dzieci z kół misyjnych diecezji pelplińskiej.