91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 14.07.2020 r.
Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

Żeby Matka Najświętsza miała zawsze naszą Ojczyznę w swojej opiece!

Ze względu na epidemię pielgrzymki do Sianowa na odpust Matki Bożej Szkaplerznej  odwołały parafie kartuskie, z Wygody Łączyńskiej i Chmielna, z Sierakowic, Klukowej Huty, Strzepcza, Grzybna, Gowidlina, Kamienicy Królewskiej, Lini, Szemuda, Banina, Leźna a także z Miastka.
Na ten moment udało się potwierdzić, że na pielgrzymi szlak wyruszą piesi pątnicy z Wejherowa, Chwaszczyna, Luzina oraz z Przodkowa oraz  Pielgrzymka 1000 serc z Żukowa. 

19 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie odbędą się główne uroczystości odpustowe Wielkiego Odpustu z okazji święta Matki Bożej Szkaplerznej. Już 18 lipca pierwsze nabożeństwa dla chorych i inauguracja odpustu, suma odpustowa pod przewodnictwem JE bpa pelplińskiego w niedzielę o godz. 11.30, zaś zakończenie Wielkiego Odpustu - w niedzielę, 26 lipca, z bpem pomocniczym Arkadiuszem Okrojem.

Udział w głosowaniu będzie przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce – podkreślił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński w wydanym dziś apelu ws. wyborów prezydenckich.

Tegoroczną zwyciężczynią XVI Konkursu Papieskiego została Natalia Wzorek z I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu.

O pracy w dyplomacji watykańskiej i bogatym doświadczeniu Kościoła powiedział Radiu Głos nowy nuncjusz apostolski w Argentynie (ojczyźnie papieża Franciszka) abp Mirosław Adamczyk.

Nuncjusz Apostolski w Argentynie abp Mirosław Adamczyk 5 lipca przekazał relikwie św. Huberta parafii w Śliwicach.

W Boże Ciało oraz w niedzielę 28 czerwca w parafii św. Kazimierza w Kartuzach odbyły się uroczystości I Komunii św. Łącznie po raz pierwszy w pełni w Eucharystii uczestniczyło 60 dzieci.