91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 29.09.2020 r.
Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

W pierwszy piątek października rozpoczną się spotkania pierwszopiątkowe pod tytułem "Kartuskie uwielbienie". Ropocznie się o godz. 18 mszą św.

Collegium Marianum w Pelplinie i Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Pelplińskiej zapraszają na XII Konkurs Biblijny pt. „Dzieje Patriarchów Izraelskich”.

28 września, o godzinie 15.00 na ulicach wielu miast odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. "Iskra Miłosierdzia" to inicjatywa jezuitów, która od 2008 roku łączy miasta Polski i świata w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

Kartuzy są jednym z czterech ośrodków duszpasterstwa osób niesłyszących. Tu łączą się w modlitwie niesłyszący z powiatu kartuskiego i kościerskiego. 

W ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Święto jest obchodzone od 1958 roku. Ważnym aspektem pracy duszpasterskiej w diecezji pelplińskiej jest prowadzenie osób głuchych i niesłyszących. Od tego roku osoby niesłyszące mają do dyspozycji Effatha24 -  pierwszą w świecie aplikację mobilną służącą polskim chrześcijanom niesłyszącym i słabosłyszącym, posługującym się polskim językiem migowym lub też polskim systemem języka migowego.

26 września w Pelplinie obchodzono 25. rocznicę rozpoczęcia spotkań "Oazy Modlitwy".

27 września przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo, świętego patronującego wszystkim dziełom miłosierdzia w Kościele. Jest on także patronem m.in. przedszkola prowadzonego przez siostry miłosierdzia w Kartuzach. Już w piątek odświętnie ubrane przedszkolaki świętowały imieniny patrona - były na mszy św. w kaplicy, słuchały opowieści o świętym, który na ulicach małych miast a potem i Paryża niósł pomoc najuboższym.

Gościem Radia Głos był brat kapucyn Tomasz Świtała, pracujący w Republice Środkowej Afryki.