91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 26.05.2019 r.
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna

W Człuchowie uroczyście otwarto w środę 22 maja Człuchowski Dom Kolpinga - to miejsce spotkań ludzi kreatywnych i chętnych do działania i pomocy innym.

25 maja 10 diakonów diecezji pelplińskiej otrzymało Święcenia Prezbiteratu (transmisja w Radiu Głos).

1 czerwca w Nowym Wiecu koło Skarszew odbędą się dziękczynne uroczystości za beatyfikację urodzonej tam bł. s. Marty Wieckiej.

W związku z obecną sytuacją Kościoła w Polsce Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski kieruje list do wiernych, który w najbliższą niedzielę zostanie odczytany w świątyniach katolickich.

Raz w roku, w ostatnią sobotę maja, mieszkańcy Puzdrowa odwiedzają swoją kapliczkę w Muzeum - Kaszubskim Parku Etnograficznym im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich i tam się modlą.

22 maja budowa kartuskiego hospicjum stacjonarnego przeżywała swoje epokowe święto – wmurowano akt erekcyjny. W obecności samorządowców wszystkich szczebli, przedstawicieli Kościoła z biskupem pelplińskim Ryszardem Kasyną, z licznym udziałem przedsiębiorców i osób zaangażowanych w prowadzenie hospicjum domowego w ścianę placówki wmurowano tubę z podpisanym aktem erekcyjnym aktualnym numerem „Pielgrzyma” - dwutygodnika diecezji pelplińskiej oraz monetami.

OŚWIADCZENIE RZECZNIKA DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ 

Przekazujemy  wspaniałą wiadomość.