91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 18.04.2021 r.
Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
#OtwarteDrzwiKoronka

100 000 wyświetleń nowej Koronki do Miłosierdzia Bożego 
- taki wynik udało się uzyskać w ciągu kilku dni.

Papież senior Benedykt XVI kończy dziś 94 lata.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski poświęcił z okazji narodowego Święta Chrztu Polski ołtarz w kaplicy zbudowanej na fundamentach najstarszej polskiej kaplicy.

Pomimo tego, że technologia produkcji szczepionek firm AstraZeneca i Johnson&Johnson budzi poważny sprzeciw moralny, to jednak mogą z nich korzystać ci wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są do tego wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami egzystencjalnymi lub zawodowymi – napisał w Stanowisku bp Józef Wróbel SCJ, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych.

ks. kan. Zenon Myszk

W Roku Świętym Jakubowym, proboszcz parafii św. Jakuba w Łebie kieruje słowo i zachętę do czcicieli św. Jakubowym.

#otwartedrzwikoronka

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

@nacalyglos @ncg

Zapraszamy w piątek, 9 kwietnia o godz. 19:00 na Miłosierną Niezwykle Zwykła Mszę Świętą do kaplicy Collegium Marianum w Pelplinie. 

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego.