91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 13.07.2020 r.
Imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Wedle planów sprzed roku - w najbliższy weekend w Sierakowicach miał odbyć się 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej. W powodu stanu pandemii „Bazuna” odbędzie się w dniach 26 - 28 czerwca 2020 r. ale - w zmienionej formule jako „BAZUNA NA DRUTACH”. Nie będzie otwartych koncertów w plenerze, natomiast zespoły oraz uczestnicy konkursu prezentować się będą w warunkach kameralnych (w różnych miejscach). Te prezentacje będą na żywo transmitowane drogą internetową (na kanale YouTube). 

W części konkursowej wystąpi ponad 20 wykonawców (indywidualnych i zespołów). Komplet prezentacji konkursowych dostępny będzie na kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA. Jak co roku organizowany jest także plebiscyt o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.
Centrum koncertowe i organizacyjne „Bazuny” mieści się w Klubie Kwadratowa Politechniki Gdańskiej w Gdańsku.

ZARYS PROGRAMU BAZUNY
*Do czwartku (25 czerwca) prezentacja w internecie (w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA) zgłoszonych do konkursu utworów i Wykonawców (oraz głosowanie o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI).

* CZWARTEK (25 czerwca, od 16.00) BAZUNA NA PRZYWITANIE (Emisja: CAŁROOCZNA BAZUNA

Wystąpią: Tomek "Szantomas" Kuręda, Ballabard, program Słowa na Wiatr, Pilersi, Zbigniew Rolniczak, Zielony Szlak.

* PIĄTEK. 26 czerwca, od godz. 15.00 – Rozpoczęcie BAZUNY 2020 (planowane zakończenie ok. 1.00).

Wystąpią na żywo na scenie Klubu Kwadratowa: Grupa Muzycznego Wsparcia, Trzy Majtki, Cztery Pory Miłowania, Łukasz Majewski, Słodki Całus od Buby, Andrzej Starzec, Olek Grotowski

* SOBOTA (27 czerwca, w godzinach 11.00 – 15.30) - część konkursowa oraz koncerty Gości, a od godz. 16.00 koncert sobotni (planowane zakończenie ok. 1.00).

Wystąpią: Artur Block, Mariusz Kamper z zespołem, Waldemar Chyliński i Bogusław Jackowski, 4razywroku, Mała Caryna (program autorski), Małgorzata Lipińska z zespołem, Jacek Jakubowski, Grzegorz Bukała z zespołem

* NIEDZIELA (28 czerwca, od godz. 11.00 - koncert niedzielny, występy Laureatów i zaproszonych Gości (zakończenie ok. 19.00).

Wystąpią: Bogusław Nowicki, Mała Caryna, Wagabundy, Trzeci Peron, Waldek Mieczkowski z zespołem, Jan Wydra i Waldek ”De'Gener" Iłowski, Kamil Badzioch i Wojtek Kopylec.

47. Bazuna w Sulęczynie w 2019 r.

„Bazuna” organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej cieszy się licznym gronem uczestników – z dawnych i minionych ostatnio lat. Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w Sali Teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku.
Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie - plenerowo w różnych miejscach Pomorza. „Bazuna” kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów
Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta. 
Organizatorzy zapraszają , jak w poprzednich edycjach Bazuny, na trzy dni pełne piosenki, w szerokiej, nieskończonej przestrzeni wirtualnej. Niech tradycyjnie te weekendowe bazunowe dni - na rozpoczęcie lata – radują, cieszą ucho i serce – dobrą muzyką, piosenką.

47. Bazuna w Sulęczynie - rozmowa z laureatką, Gabi Gminą