91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 09.08.2020 r.
Imieniny: Klara, Roman, Romuald

Wspomnieniowa sobota na 47. Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej w Sulęczynie rozpoczęła się w Karczmie na Stromej, gdzie niezapomniane przeboje rajdowego szlaku prezentował zespół Wagabundy. Przed nocnym maratonem uczczono pamięć dwóch Przyjaciół, studentów i Politechniki Gdańskiej, którzy niespodziewanie odeszli na początku tego roku - śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska i śp. Jacka Namieśnika, rektora Politechniki Gdańskiej. Podziękowano też strażakom - w osobie komendanta gminnego Andrzeja Rody - za akcję ratowniczą po nawałnicy 2017 roku.

Uczestników bazunowych koncertów trudno nazwać tylko słuchaczami, gdyż aktywnie włączali się w śpiew występujących na scenie Doroty Kurczyńskiej, Wojciecha Klocka i Ryszarda Dubieli z przyjaciółmi a potem także grup Zagrali i Poszli, Labolare, Słodki Całus od Buby, Mechanicy Shanty. W sobotni wieczór zaprezentowali się także Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, grupa Caryna na na zakończenie maratonu - Supertrio, czyli Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski.

Galeria zdjęć

W przesłuchaniach konkursowych jury wysłuchało 27 prezentacji. Laureatów poznamy w niedzielne południe.

Organizatorami Bazuny byli Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne BAZUNA oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie.

Bazuna 2019 w Sulęczynie - dzień pierwszy

Wyniki i rozmowa z Gabi Gunią

(rozszerzymy)