91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 29.07.2021 r.
Imieniny: Marta, Olaf, Flora

Nie sposób wymienić wszystkich grup zorganizowanych, które pieszo, na rowerach, autokarami - dotarły do sanktuarium Matki Boskiej Sianowskiej na Wielki Odpust Kaszubski. Tradycyjnie najdłuższą trasę pokonała XIX pielgrzymka z Miastka (36 osób). Po raz pierwszy pojawiła się pielgrzymka dwóch parafii z gminy Somonino - łącząca wiernych z parafii w Somoninie i Goręczynie. Po raz pierwszy pojawiła się też nazwa parafii w Gowinie.

I pielgrzymka z parafii w Somoninie i Goręczynie

W sobotę na rowerach przyjechali do Sianowa pielgrzymi z Łebuni (24) i Goręczyna (22). Grupa rowerzystów z Kościerzyny - z ks. Patrykiem Ważyńskim i siostrą elżbietanką Paulą  - liczyła 15 osób. Na dwóch kółkach do Sianowa przyjechało 12 osób z Mezowa, Strzebielina (30), Gdyni Dąbrowy (35) i Gościcina - po raz dwudziesty (45 osób).

Połączona pielgrzymka z parafii św. Wawrzyńca z Luzina i z parafii św. Izydora Oracza z Gowina liczyła 249 osób. Autokarami dojechali pielgrzymi z Gdańska Oruni, Borowa, Sierosławia w Poznańskiem.

Ks. Paweł przyprowadził z Leźna 55 pątników. Pielgrzymka z Lęborka świętowała srebrny jubileusz  - w jej grupie było 69 pielgrzymów. Jubileusz miała też pielgrzymka z Wygody Łączyńskiej i Chmielna. Po raz dwudziesty kroczyła do Sianowa a na jej czele byli ks. Paweł Dułak i ks. Maciej Gizela, księża pochodzący z Chmielna. Grupa liczyła 1000 osób.

Ze szczególną oprawą do Sianowa dotarli pielgrzymi z parafii pw. św. Piotra Apostoła w Bożympolu Wielkim (130 osób).

Pielgrzymka z Chwaszczyna i Banina
Sianowo - pielgrzymi z Chwaszczyna i Banina:

Galeria zdjęć

Pielgrzymka z Grzybna

Galeria zdjęć

Pielgrzymka z Miastka

Galeria zdjęć

Pieszo dotarli do Sianowa pątnicy z Chwaszczyna i Banina (180 osób), Grzybna (60 osób), Lini (220 osób), Mirachowa (152 osoby), Strzepcza (100 osób), Żukowa (100 osób), Somonina i Goręczyna - (100 osób), Gowidlina - (170 osób), Miechucina (150 osób), Mściszewic i Klukowej Huty - 99 osób, Sulęczyna  (104 osoby), z Przodkowa grupa liczyła 215 osób, z Sierakowic - 730 wiernych. Liczna była grupa z Kartuz, 450 osób, prowadzona przez ks. neoprezbitera Oskara Prybę i diakona Rafała Okroja. 

36. kartuska pielgrzymka do Sianowa

Najstarszą z pielgrzymek była 38. pielgrzymka z Wejherowa.
Sianowo - 38. pielgrzymka z Wejherowa:

Galeria zdjęć

W niedzielny poranek od godz. 9 przez sianowski kościółek przetaczały się tysiące pielgrzymów.

Pielgrzymki w sanktuarium - Sierakowice, Linia, Przodkowo, Żukowo, Gowidlino, Mściszewice, Chwaszczyno, Grzybno

Galeria zdjęć

Pielgrzymki w sanktuarium - Miechucino, Wygoda i Chmielno, Bożepole, Strzepcz

Galeria zdjęć

Pielgrzymki w sanktuarium - Kamienica Królewska, Mirachowo, Leźno, Lębork, Kościerzyna na rowerach, Luzino i Gowino

Galeria zdjęć

Msza św. pontyfikalna Wielkiego Odpustu Sianowskiego [zdjęcia, wideo]