91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 27.10.2020 r.
Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

16 października 1978 roku zapisał się w historii Polski, Kościoła i całego świata. Na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe  kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię Jana Pawła II.

16 października o godz. 18.45 w kartuskiej kolegiacie zabrzmią słowa św. Jana Pawła II i o tym polskim świętym ostatnich czasów. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na montaż słowno-muzyczny "Nie zastąpi Ciebie nikt" w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Kaszuby z Kartuz, Dominiki Kwiatkowskiej oraz wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas.

Wyrazem wdzięczności, pamięci i hołdu dla wielkiego Polaka będzie też niedzielny Koncert Papieski, 18 października, o godz. 18 w kościele pw. św. św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie.  Będzie okazja posłuchać niezwykłych wykonań chórów Cartusia i Kakofonia z Kartuskiego Centrum Kultury pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk i z akompaniamentem  Adama Pietrzaka.

Dwa październikowe jubileusze świętują mieszkańcy Kościerzyny - wybór Karola Wojtyły na papieża oraz 50-lecie ustanowienia sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Ze względu na najnowsze obostrzenia - parafia św. Trójcy odwołała  Koncert papieski planowany na niedzielę, 18.10.2020.

Wracają obostrzenia, dotyczą także liturgii i wydarzeń w kościołach