91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 09.08.2020 r.
Imieniny: Klara, Roman, Romuald

20 czerwca dostojnicy kościelni, rodzina i parafianie odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku śp. kan. Bogumiła Rumińskiego, kapłana w 61. roku święceń, który w Hopowie spędził wiele lat swojego życia, najpierw jako proboszcz, potem jako senior. Jego kapłańską drogę przypomniał ks. bp ordynariusz Ryszard Kasyna, główny celebrans pogrzebowej uroczystości.  

Homilię wygłosił ks. Hubert Kitowski, proboszcz sąsiedniej parafii pw. Świętej Trójcy w Goręczynie.
Ks. kan. Bogumił Rumiński urodził się w 9 września 1934 roku w Chełmońcu, koło Kowalewa w województwie kujawsko-pomorskim. Święcenia kapłańskie przyjął 16 lipca 1959 roku w Pelplinie z rąk ks. bpa Kazimierza Józefa Kowalskiego, wówczas w diecezji chełmińskiej. Jego pierwszą placówką wikariuszowską była parafia w Goręczynie. Potem pracował jako kapelan u Sióstr Miłosierdzia w Lubawie, następnie potem w parafiach pw. św. Trójcy w Wejherowie i w parafii św. Józefa w Tczewie. W 1974 roku został proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Hopowie i jako proboszcz dotrwał tu do roku 2009. Jako senior wspierał parafię do 2020 r.

Jak zapowiedział ks. Tadeusz Łącki, obecne proboszcz parafii, msze św. gregoriańskie w intencji pierwszego proboszcza rozpoczną się 8 września i zakończą 7 października.
Na mszy św. żałobnej byli obecni koledzy rocznikowi ks. Czesław Jakusz-Gostomski i ks. Zdzisław Wirwicki oraz ks. kan. Zenon Skierka oraz kolega seminaryjny ks. prałat Stanisław Gackowski.

Galeria zdjęć

Pogrzeb śp. ks. B. Rumińskiego - wstęp bp. R. Kasyny:

Pogrzeb śp. ks. B. Rumińskiego - homilia ks. Huberta Kitowskiego:

Pogrzeb śp. ks. B. Rumińskiego - pożegnanie ks. T. Łąckiego: