91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 26.01.2021 r.
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, niemożliwe było przeprowadzenie finału Konkursu Biblijnego w tym roku szkolnym.

Dlatego Komisja Konkursowa zadecydowała, że uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów  w etapie rejonowym, zostaną zarazem zwycięzcami etapu finałowego.
W poszczególnych kategoriach są to następujące osoby:

Kat 4-6

Antoni Sildatk 31 pkt. (SP 2 Sierakowice)
Zofia Brzeska 31 pkt. (SP Miechucino)

Emilia Gierszewska 30 pkt. (SP w Żalnie)
Marianna Pauch 29 pkt. (SP 2 Pelplin)
Anna Kasprowicz 29 pkt. (SP Niezabyszewo)

 


Kat. 7-8

Maja Kisełyczka (29 pkt.) (SP Debrzno)
Małgorzata Puchowska (28 pkt.) (SP 2 Pelplin)
Kinga Bauer (28 pkt.) (SP 2 Pelplin)

Tymoteusz Chmielewski (27 pkt.) (SP Łowinek)
Karolina Nowińska (26 pkt.) (SP Lniano)

 

Laureaci otrzymali nagrody książkowe (m.in. Atlasy Biblijne, Audiobooki z tekstami Pisma Świętego i Biblie Młodych Youcat). Ich fundatorem było Starostwo Powiatowe w Chojnicach, któremu organizatorzy wyrażają wdzięczność za ufundowanie nagród. Ponadto, z tej racji że konkurs znajduje się w Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, uczniowie otrzymali punkty do rekrutacji. 

Organizatorem Konkursu było Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie, parafia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach oraz Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej. Za organizację konkursu odpowiedzialny był ks. Wiesław Szuca. Pytania do konkursu układali księża Michał Choszcz i Maciej Gizela. 

Organizatorzy dziękują również wszystkim szkołom, które przeprowadziły etap rejonowy. Swoją szczególną wdzięcznością obejmują wszystkich uczestników- uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz ich katechetów.