91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 08.08.2020 r.
Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik

1 czerwca 2008 roku w Pelplinie 17 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie z rąk bpa Jana Bernarda Szlagi. 15 z nich dziś w Kiełpinie, w gościnnych progach parafii pw. św. Michała Archanioła odprawiło dziękczynną mszę św. Przy ołtarzu towarzyszył im bp. pomocniczy Arkadiusz Okroj oraz ks. Wincenty Pytlik, opiekun roku.

Dla tego rocznika ważną postacią był jeszcze ks. Tomasz Juchniewicz, obecny proboszcz kiełpińskiej parafii. Jak wspomina ks. Tomasz Syldatk: towarzyszył nam również od czasów kleryckich, gdyż przez czas seminaryjny jako rocznik jeździliśmy do Białogóry na weekendy majowe. Byliśmy i jesteśmy bardzo związani z Białogórą i ks. Juchniewiczem. Nawet po święceniach przyjechaliśmy odprawić specjalną Msze tzw. sekundycję w Białogórze i również nasze 10-lecie przeżywaliśmy w Białogórze. 

Dwóch kapłanów z tego grona jest proboszczami: ks. Łukasz Kątny w Bobowie i ks. Rafał Wasilewski w Hamburgu w Niemczech.

Wspólnota integracyjna Niezwyciężeni specjalnie uhonorowała obchodzącego wkrótce urodziny  ks. Andrzeja Meggera, od 10 lat związanego z Kiełpinem, a obecnie pełniącego funkcje wykładowcy na KUL w Lublinie i w WSD w Pelplinie.

Słowo wstępne ks. Andrzeja Meggera:

Homilia na 12. rocznicy święceń kapłańskich:

12. rocznica święceń - życzenia i gratulacje dla jubilatów:

Podziękowania dla bpa Okroja, parafian i ks proboszcza Juchniewicza:

Galeria zdjęć