91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 08.08.2020 r.
Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik

 I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek im. Franciszka Okunia w Lęborku odbył się 11 stycznia. Wystąpiło w nim 17 zespołów z całych Kaszub. Współorganizator - Kaszubski Zespół Parlamentarny z senatorem Kazimierzem Kleiną na czele - zadbał o nagrody dla wszystkich uczestników - otrzymali oni płytę "Felix Cassubia" z wyborem kaszubskich kolęd.

- Płyta "Felix Cassubia" ma trafić do kaszubskich parafii, kaplic i kościołów, by tam, nie tylko od święta - śpiewano kaszubskie kolędy - mówi senator Kazimierz Kleina. - Jeśli zgłoszą się do mnie parafie - wyślę płytę razem ze śpiewnikiem.

Podczas I Pomorskiego Przeglądu Kaszubskiej Kolędy i Pastorałek w Lęborku, rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską. To inicjatywa Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Zadaniem uczestników było napisanie muzyki do słów Jerzego Stachurskiego. Jury w składzie: dr hab. Witosława Frankowska, dr Tadeusz Formela i dr Tomasz Fopke, przyznało następujące nagrody: I (1000 zł) - Kamil Cieślik ze Straszyna, II (600 zł) - Magdalena Garbecka z Elbląga, III (400 zł) - Michał Sołtysik z Otwocka oraz wyróżnienie (300 zł) - Filip Cieszyński z Gniewu.

Po I Przeglądzie Kaszubskich Kolęd i Pastorałek w Lęborku:
 

I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek - Frantówka z Lęborka w Lęborku:

Kolęda "Spiéwta, ptôszczi" - chór Harmonia z Żukowa:

Kolęda kaszubska kapela BAS z Sierakowic:

Kolęda "Cicha noc" po kaszubsku - Zespół Kaszubianki z Wielkiej Wsi:

Kolęda kaszubska "Szëmi mòrze" - Zespół Mareszczi z Cewic:

Galeria zdjęć

 (Fot. nadesłane)