91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 30.05.2020 r.
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

 

Podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca. Mówił: ”Słyszeliście o niej ode Mnie: Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym”. Dz 1, 4-5.

Przeżyli z Nim trzy lata. Przeżyli mękę, śmierć i zmartwychwstanie... - to Apostołowie. A nasi parafianie, którzy przez dwa lata niejako kroczyli za Nim - Panem i Mistrzem, w czasie swojego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania, przez ten czas umacniali swoją wiarę, pogłębiali więź z Jezusem i otwierali swoje serce na Ducha Świętego. 

62 młodych ludzi zgromadziło się w skórowskim wieczerniku na modlitwie, by pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Arkadiusza Okroja, dnia 4 czerwca br., przyjąć sakramentu bierzmowania. Szafarz sakramentu w homilii podkreślił, że kościół jest taką przestrzenią, w której każdy odnajduje swoje miejsce dzięki darom, talentom i umiejętnością w które został wyposażony przez Pana Boga.

Młodym świadkom Ducha Świętego życzymy wielu pięknych doświadczeń na niwie wspólnoty Kościoła, w której nieustannie jest obecny i działa Duch Święty.

ks. Tadeusz Drobinski

Galeria zdjęć