91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 26.06.2019 r.
Imieniny: Paulina, Jan, Paweł

Z trzech różnych miejsc ważnych dla  Starogardu Gdańskiego wyruszyły tegoroczne orszaki Trzech Króli w naszym mieście.

Jeden pod przewodem Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka , drugiemu przewodniczył Starosta Starogardzki Kazimierz Chyła, a trzeciemu tradycyjnie Król Kurkowy Kazimierz Dawicki Zgodny, tym razem w towarzystwie dostojnej królowej, którą na następne lata zgodziła się być Pani Wójt Gmniny Starogard Magdalena Forc – Cherek. Orszaki spotkały się na Rynku, gdzie próbował je zatrzymać jak zawsze przebiegły król Herod, ale oczywiście na udał się to jemu i zgodnie za przewodem gwiazdy  poszły dalej razem do stajenki przy kościele św. Wojciecha, gdzie przywitała ich św. Rodzina Państwa. Po oddaniu pokłonu Orszak wszedł za Św. Rodziną i Królami do kościoła. Nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd połączone ogromną radością i jednością. Jak miło było patrzeć gdy Wszyscy Włodarze Miasta i okolicy razem śpiewali i nie tylko dla dobra naszej „Małej Ojczyzny” . W tym roku widać było jak zawsze współprace wszystkich środowisk  i agend Mieszkańców, Miasta Powiatu i Gminy. Przecież wszyscy jesteśmy Dziećmi Bożymi i kochamy Boże Narodzenie. Czy to nie piękne! I o to właśnie chodzi!. Na koniec kapłani obecni w kościele udzielili wspólnego błogosławieństwa.

Ilu nas było? Wszyscy którzy chcieli!

Galeria zdjęć

Według naszych szacunków trochę mniej niż w ubiegłych latach bo około 3000. Ale za to radość i jedność była chyba trochę większa. Foto Edyta Lichy i Daniel Stosik

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie: duchowieństwu starogardzkiemu,

 Trzem Królom: -

P. Staroście Kazimierzowi Chyle,

P. Prezydentowi  Januszowi Stankowiakowi

 Królowi Bractwa Kurkowego Kazimierzowi Zgodnemu Dawidzkiemu

Wójt Gminy Starogard Gd. P. Magdalenie Forc-Cherek.

Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gd., Drukarnię B&B BUDA,  Ford i Ranault oraz Szwadron Kawalerów Rokitiańskich, Eurobud i Ren.

Szczególne podziękowanie dla

Ogniska Pracy Pozaszkolnej i  Wspólnoty Rodzin Im. Św. Rodziny

 Wydział Informacji Społecznej  przy Urzędzie Miasta Starogard Gd., w którym najbardziej nabiegała się p. Anna Gracz. Starogardzkiemu Centrum Kultury, , Orkiestrze SCK i OPP, Grodzisku Owidz, Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gd. Starogard Gd., Policji, Straży Miejskiej,  NSZZ Solidarność; Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gd., Szwadronowi Kawalerii im. Szwoleżerów Rokitiańskich, Wolontariuszom z Można Inaczej, Z KSM, Szkolnego Koła Caritas na Łapiszewie, Wsplnota Domownicy Boga.

Serdeczne Bóg zapłać składamy budowniczym i fundatorom stajenki betlejemskiej: P. Hieronimowi Bielińskiemu i Firmie Integra, P. Kazimierzowi Jankowskiemu, Świętej Rodzinie Państwu Zbigniew i Alicja Talaśka z synkiem Bolesławem:  Lokalnym mediom Radio Głos i Pielgrzym i fotoreporterom I Wszystkim Uczestnikom. Bóg zapłać!

Daj Boże, do zobaczenia za rok 6 styczna 2020.                                                                                                                       

Ks. Józef Pick