91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 22.10.2018 r.
Imieniny: Halki, Filipa, Przybysława

W dniach 24 i 25 listopada br. w Szkole Podstawowej w Potęgowie odbyły się po raz pierwszy rekolekcje kerygmatyczne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 2 gimnazjum i 7 szkoły podstawowej.

Rekolekcje poprowadził ks. dr Wojciech Niemczewski, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej wraz ze swoją asystentką Weroniką. Młodzież z parafii Skórowo i parafii Zagórzyca (łącznie ponad 80 osób) wraz ze swoimi duszpasterzami przez dwa dni podejmowali decyzje odnośnie wiary, postępowania w miłości i duchu Ewangelii Jezusa Chrystusa.

Rekolekcje miały niecodzienny charakter, bowiem ukazały młodym ludziom, jak poprzez często bardzo proste gesty, słowa, można głosić swoim życiem Ewangelię, ponadto w sposób zabawowy młodzież doświadczyła wyraźnych postaw prowadzących do podjęcia decyzji, by odpowiedzialnie wyznawać swoją wiarę. Młodzi przeżyli fakt, że są umiłowanymi dziećmi Pana Boga oraz w sakramencie pokuty i pojednania doświadczyli Miłosierdzia Bożego. Całość została okraszona śpiewem, filmikami oraz prezentacjami, które miały pomóc młodym podjąć decyzję jak odpowiedzialnie wyznawać wiarę. Zwieńczeniem rekolekcji była Eucharystia, spotkanie z Bogiem żywym i prawdziwym.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Potęgowie Panu Dyrektorowi Leszkowi Domaszk oraz Pani Wice Dyrektor Agnieszce Fitowskiej za życzliwość i udostępnienie na czas rekolekcji hali sportowej i stołówki szkolnej, a także sprzętu nagłaśniającego i multimedialnego. Dziękujemy także Piekarnio-Cukierni Państwa Klasa za drożdżówki oraz Państwu Dominice i Marcinowi Drużba i ich pracownikom za przygotowanie pysznego posiłku.

Niech czas doświadczenia rekolekcyjnego owocuje w sercach i codzienności młodych, aby odpowiedzialnie i z pełnią wiary przyjęli Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej - Bierzmowanie. 

ks. Tadeusz Drobinski

 

 Galeria zdjęć