91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 21.07.2018 r.
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

W Gniewie 11 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Gospel 2017".

Od środy trwają warsztaty muzyki chrześcijańskiej.

Wywiady z uczestnikami warsztatów w Gniewie 11.08.2017:

Uczestniczki z Kościerzyny i Piaseczna:

 Foto: Uczestnicy warsztatów na codziennej Mszy św. w kaplicy Zamku Gniewskiego.

 Galeria zdjęć

Rozpoczynający się dziś XXI Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie połączony jest z trwającymi od środy warsztatami muzycznymi, w których w tym roku bierze udział rekordowa liczba uczestników: 300 osób w wieku od ok. 7 do 60 lat. Jak wyjaśnił w rozmowie z KAI organizator festiwalu, ks. Zdzisław Ossowski, uczestnicy warsztatów stworzą chór, który w niedzielę weźmie udział w finałowym koncercie "Credo in Misericoriam Dei" pod dyrekcją Adama Sztaby. Koncert ten jest zainspirowany koncertem uwielbienia, który odbył się na Campus Misericordiae po sobotnim czuwaniu z papieżem, podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Wśród solistów koncertu znajdą się m.in. Anna Serafińska, Olga Szomańska, Wayne Ellington, Krzysztof Iwaneczko, Marek Bałata, Grzegorz Wilki i Adam Krylik a chórowi i gwiazdom akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie, to największy w Polsce festiwal muzyki tego gatunku. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ok. 15 tys. uczestników. Tegoroczne wydarzenie nawiązuje tematycznie do przesłania ubiegłorocznych ŚDM "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Ma wymiar ekumeniczny, jako że na scenie spotkają się przedstawiciele różnych wspólnot chrześcijańskich. Kierownikiem muzycznym koncertu i dyrygentem jest kompozytor Adam Sztaba. Scenariusz koncertu stworzył założyciel dwóch chórów gospel w Polsce – franciszkanin, o. Lech Dorobczyński, który, wspólnie z bp. Grzegorzem Rysiem, opracował też teksty modlitw na potrzeby warsztatów.
abd / Gniew
--
Katolicka Agencja Informacyjna