91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 18.06.2018 r.
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

Matka Boża Królowa Kaszub czeka w Sianowie.

W sobotę 15 lipca rozpoczęły się centralne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Maryjnym Królowej Kaszub w Sianowie z okazji wspomnienia Matki Bożej z Góry Karmel.

Mszę św. odpustową w niedzielę 16 lipca o godz. 11.30 bezie sprawował biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Transmisja w Radiu Głos.

Główny obchody potrwają do niedzieli 23 lipca. 


Tłumy wiernych w Sanktuarium Królowej Kaszub w Sianowie

Mszą Świętą w sobotę, 15 lipca dla ludzi chorych, cierpiących i służby zdrowia rozpoczęły się uroczystości odpustowe w Sianowie. Wierni przybyli z różnych zakątków Kaszub w pielgrzymkach zorganizowanych (między innymi z Borowa, Goręczyna, Kiełpina, Lęborka i Somonina) oraz indywidualnie, aby u stóp Pani Sianowskiej wypraszać łaski i siły potrzebne w dźwiganiu codziennego krzyża.

Ksiądz kanonik Eugeniusz Grzędzicki, kustosz sanktuarium, przywitał licznie przybyłych pielgrzymów i zaprosił do owocnego przeżywania świętego czasu odpustowego, który rozciąga się na cały nadchodzący tydzień. Kazanie wygłosił o. Jesse Just OFM, nazywając chorych i cierpiących skarbem Kościoła ukazywał wartość cierpienia, które należy znosić na wzór Matki Bożej Bolesnej. Nawiązując do przypadającego w tym roku 100-lecia objawień w Fatimie zachęcał do praktykowania pierwszych pięciu sobót miesiąca poświęconych Maryi.  Apelował do odważnego, mężnego i nieustannego wyznawania wiary i apostolstwa wśród swoich. Na koniec o. Jesse udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem przechodząc pomiędzy wiernymi zebranymi w kościele i wokół kościoła.

W sanktuarium można korzystać z sakramentu spowiedzi szczególnie dzisiaj i jutro. Posługiwać będą tam księża z całego dekanatu kartuskiego i pobliskich parafii. W sobotę będzie sprawowana Msza Święta o godzinie 19.00 a także o północy. Natomiast o 20.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez kleryków WSD w Pelplinie.

Pielgrzymi już od kilku dni zmierzają do Królowej Kaszub, niektórzy wyruszyli  w sobotę a większość w niedzielę. Szacuje się, że na głównej  Sumie Odpustowej we Mszy Świętej pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Ryszarda Kasyny będzie ponad 20 tys. wiernych.

 

Galeria zdjęć