91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 20.01.2020 r.
Imieniny: Fabian, Sebastian

„Nie da się zrozumieć samotnego chrześcijanina, tak jak nie można zrozumieć samotnego Jezusa Chrystusa”
 – woła Ojciec Święty Franciszek. „Chrystus nie spadł z nieba niczym jakiś heros, który przychodzi nas zbawić. 
Nie. Jezus Chrystus ma historię. I możemy powiedzieć w istocie: Bóg ma historię, bo zechciał iść z nami. 
I nie można zrozumieć Jezusa Chrystusa bez historii. Tak samo nie da się pojąć chrześcijanina bez historii, 
bez ludu, bez Kościoła. To jakby coś laboratoryjnego, sztucznego, coś, co nie może dać życia”.Zbliżają się Doroczne Uroczystości na Wielewskiej Kalwarii, zapraszamy wszystkich w dniach: 
16 – 24 maja 2015 roku na Wspólne przeżywanie i umacnianie naszej wiary we Wspólnocie Kościoła pod przewodnictwem Naszego Arcypasterza Księdza Biskupa Ryszarda. 

Te wspólnie przeżywane dni przybliżają nas wszystkich do Uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, będącego w ołtarzu głównym Kościoła w Wielu, które zaplanowaliśmy na 2016 rok – dokładnie w 100 lecie poświęcenia Kalwarii Wielewskiej. Nadzieję w sercach budzi fakt coraz liczniej przybywających Pielgrzymów na Kalwarię i do naszego Sanktuarium. Radością napawa fakt, iż wśród Pielgrzymów przybywających pieszo do Wiela z roku na rok jest coraz więcej młodzieży.  To z myślą m. in. o nich organizujemy od 5 lat w sobotni wieczór – poprzedzający Główne Uroczystości – koncert z przesłaniem. W tym roku zaprosiliśmy ELENI, która  będzie nam wszystkim przypominać, iż „nic Miłości nie pokona..”  Ten koncert pragniemy poświęcić Poprzedniemu Pasterzowi naszej Diecezji śp. Janowi Bernardowi Szladze, którego 75 rocznica urodzin przypada w dniu zakończenia Oktawy na Kalwarii – tj. 24 maja 2015r. 

Odpust w Wielu od pięciu lat ma swoją Oktawę i w poszczególne dni każdy z Was  będzie z utęsknieniem oczekiwany. W załączniku przesyłam Program Odpustu.
Niech będzie nam dane również podziękować i pokłonić się z wdzięcznością wszystkim Kapłanom, którzy organizują Pielgrzymki do Wiela a niekiedy sami w nich uczestniczą idąc na przedzie powierzonych ich trosce duszpasterskiej parafian. Jeszcze raz gorące: Bóg zapłać za Wasz trud wkładany od lat w przygotowania pielgrzymek.
Wszystkich Kapłanów zapraszamy do wspólnej koncelebry, ornaty dla każdego będą zagwarantowane.
  

Gorąco i serdecznie zapraszamy oraz obejmujemy wszystkich 
naszymi modlitwami u tronu Matki Bożej Pocieszenia

ks. Jan Flisikowski - kustosz sanktuarium

Ks. Jan Flisikowski Wiele 9.05.2015:

                                                                                               

 

                                                                 Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.kalwariawielewska.pl