91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 29.07.2021 r.
Imieniny: Marta, Olaf, Flora

Kolorowa, roześmiana i pełna wdzięku była III Pomorska Spartakiada Kulturalno- Rekreacyjna Kół Gospodyń Wiejskich w Chmielnie. Panie śpiewały piosenkę promującą KGW, wystąpiły w wybranym tańcu świata - i tu objawiło się wiele ukrytych talentów. Grand Prix zdobyło Stowarzyszenie "Kaszubianki" z Kamienicy Szlacheckiej. Panie zaprezentowały niezwykle ekspresyjny taniec z drewnianymi łyżkami.

Konkurencje zręcznościowe - rzuty ziemniakami do patelni, dojenie sztucznej krowy na czas, pokonanie na nartach na trawie 30 m na czas, slalom na taczce 20 m a do tego truskawkowa prezentacja smakołyku, ocenianego przez jury pod wodzą Rafała Nowakowskiego ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich oraz bicie piany na czas - dało punkty, które ostatecznie ustaliły miejsce uczestniczących w spartakiadzie kół gospodyń Wiejskich.

Klasyfikacja generalna. Miejsce pierwsze i nagroda Grand Prix - Stowarzyszenie Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej 135 pkt., II miejsce KGW Kochanowo 120 pkt., III miejsce KGW Sierzno 117 pkt., IV miejsce KGW Lisewo 113 pkt., V miejsce KGW Miechucino i KGW Zelewo - 109 pkt. A na finał - wystąpił bezkonkurencyjny kabaret Paranienormalni.

Galeria zdjęć

III Pomorska Spartakiada Kulturalno- Rekreacyjna Kół Gospodyń Wiejskich w Chmielnie: