91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 18.04.2021 r.
Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie oraz w jego placówce w Dzierżążnie od 1 kwietnia uruchomiony zostanie Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.

W ośrodku prowadzona będzie terapia dla dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzieży objętej obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz osób kształcących się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia. Oferowana pomoc psychologiczna ma być kompleksowa, więc objąć ma także rodziny lub opiekunów prawnych małych pacjentów.

Tu pomoc znajdą dzieci, które zmagają się z problemami natury emocjonalnej, odczuwają lęk, obawy, mają objawy depresyjne, nie radzą sobie z problemami, na przykład rodzinnymi, życia codziennego, wynikającymi z relacji z rówieśnikami, przeżyły kryzysowe lub traumatyczne zdarzenia, są ofiarami przemocy ze strony dorosłych lub rówieśników, czują się samotne, wyobcowane, zmagają się z własną agresją.

Terapia będzie finansowana w ramach świadczeń NFZ.

Placówka Kościerzyna: Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o., Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, ul. A. Piechowskiego 36, 83-400 Kościerzyna, 
Telefony: sekretariat  (58) 686 07 80

Gabinety (58) 686 07 (81/82/83)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Placówka Dzierżążno: Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Placówka w Dzierżążnie, Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, ul. Szpitalna 36, 83-332 Dzierżążno

Telefony: sekretariat  (58) 687 19 31

Gabinety +48 58 687 19 (32/33/34)

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mamy Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży.:

Oprócz ośrodka w kościerskim szpitalu, powstaną też Ośrodki Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży od 1 kwietnia będą zacząć działać w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim oraz w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.

(Fot. mat. prasowe Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie)