91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 08.03.2021 r.
Imieniny: Beata, Stefan, Wincenty

Gmina Gniew złożyła wniosek aplikacyjny w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie, na realizację projektu pn. Wspólna integracja nad stawem.

Inicjatywa ma na celu zagospodarowanie terenu nad stawem w Szprudowie, który służyć ma lokalnej społeczności.

Zadanie polegać będzie na budowie drewnianej altany wraz z ławkami i stołem, które wykorzystywane będą podczas organizacji lokalnych wydarzeń kulturalnych i spotkań, w celu integracji społeczności wsi Szprudowo. Zagospodarowanie terenu da także duże możliwości wypoczynku mieszkańcom.

Staw w Szprudowie zlokalizowany jest w centrum wsi, w pobliżu świetlicy wiejskiej i boiska sportowego. W ramach środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego i budżetu gminy Gniew staw w 2020 roku został wyczyszczony oraz pogłębiony, a ziemia wokół zbiornika rozplantowana i wyrównana. Dzięki tym zabiegom we wsi powstał atrakcyjny teren rekreacyjny z oczkiem wodnym.

- Mamy nadzieję, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony i będziemy mogli z powodzeniem zrealizować ten projekt. Jestem pewny, że zagospodarowanie terenu w Szprudowie korzystnie wpłynie na poprawę jakości życia kulturalnego i towarzyskiego lokalnej społeczności. Już dzisiaj serdecznie dziękuję sołtysowi Sołectwa Szprudowo i mieszkańcom za zaangażowanie w poprawę wizerunku wsi – mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

Gmina Gniew w ramach programu może pozyskać 10 000 złotych. O przyznaniu dotacji zadecyduje Sejmik Województwa Pomorskiego. Wyniki poznamy w maju tego roku.