91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 24.01.2021 r.
Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Artykuł sponsorowany

Wybór pomiędzy słuchawkami przewodowymi a bezprzewodowymi tylko pozornie jest mało skomplikowany. W przypadku każdej z tych opcji znaleźć można zalety i wady. Duże znaczenie pełnią również indywidualne preferencje użytkownika oraz okoliczności, w jakich sprzęt będzie wykorzystywany. Na co zwrócić uwagę, wybierając słuchawki, i które ich parametry wziąć pod uwagę w czasie zakupów? Podpowiadamy i wyjaśniamy.

1. Rodzaje słuchawek

2. Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

3. Dodatkowe parametry i funkcje

Wbrew pozorom, wybór pomiędzy słuchawkami przewodowymi i bezprzewodowymi nie jest tylko kwestią komfortu użytkowania.

Rodzaje słuchawek

Wśród słuchawek dostępnych na rynku można wyróżnić słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. Każdy z tych typów podzielić można na kolejne jeszcze kategorie.

Słuchawki bezprzewodowe, z których różnorodnością można zapoznać się tutaj: https://www.morele.net/kategoria/sluchawki-bezprzewodowe-458/, dzielą się na takie, które z urządzeniem docelowym łączą się za pomocą Bluetooth, WiFi lub fal radiowych, oraz modele TWS określane mianem prawdziwie bezprzewodowych, które dodatkowo pozbawione są kabla łączącego obie słuchawki. Wśród słuchawek przewodowych i bezprzewodowych wyróżnić można dodatkowo:

  • słuchawki douszne,
  • słuchawki nauszne,
  • słuchawki dokanałowe,
  • słuchawki wokółuszne.

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

W poradnikach i porównaniach często podkreśla się kwestie wygody zapewnianej przez modele pozbawione kabli. Brak plączącego się przewodu oznacza brak ograniczeń jego długości, dzięki czemu łatwiej jest pracować, poruszać się w domu lub biurze albo ćwiczyć. Oznacza to też, że laptop czy telefon, z którym się łączymy, nie musi przez cały czas znajdować się blisko. To jeden z powodów, dla których słuchawki bezprzewodowe chętnie wybierają osoby aktywne.

Modele bez kabli mają jednak także swoje wady, wynikające chociażby z konieczności ich ładowania. Pojemność akumulatora może zapewnić nieprzerwane działanie przez kilka godzin. Zasięg łączności także nie jest nieograniczony, a muzycy czy gracze mogą w przypadku słuchawek bezprzewodowych narzekać na opóźnienia w przesyle dźwięku. Zazwyczaj są one minimalne, u osób potrzebujących precyzji mogą jednak przeszkadzać. Z tego właśnie powodu bardzo wymagający użytkownicy najczęściej decydują się na słuchawki przewodowe z większą mocą i lepszą jakością dźwięku widoczną zwłaszcza w średnich kategoriach cenowych.

Dodatkowe parametry i funkcje

Warto zastanowić się także nad potrzebą słuchawek do zadań specjalnych. Słuchawki dla graczy to najczęściej modele wokółuszne, całkowicie odcinające od otoczenia i zapewniające komfort przez wiele godzin. Przed bólem chroni regulowany, miękki pałąk idealnie dopasowany do kształtu głowy. Częstym dodatkiem jest mikrofon i regulator głośności. Dla sportowców najważniejsza jest swoboda ruchu i stabilność, a dla ludzi biznesu - wygoda prowadzenia rozmów i telekonferencji.


Artykuł sponsorowany