91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 24.01.2021 r.
Imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Policjanci z ruchu drogowego ze starogardzkiej komendy w miniony wtorek w miejscowości Kokoszkowy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy poruszali się skradzionym w nocy z poniedziałku na wtorek pojazdem marki Mercedes.

Ponadto 24-latek, który kierował autem posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, cofnięte uprawnienia, spowodował kolizje oraz był nietrzeźwy. 

5 stycznia w godzinach porannych dyżurny starogardzkiej komendy przekazał komunikat funkcjonariuszom, że w nocy z poniedziałku na wtorek doszło do kradzieży pojazdu marki Mercedes na terenie jednej z miejscowych firm.

Policjanci z ruchu drogowego, którzy patrolowali ulice miejscowości Kokoszkowy, zauważyli pojazd z numerami tablic rejestracyjnych, który odpowiadał opisowi do wcześniej nadanego komunikatu przez dyżurnego. Funkcjonariusze natychmiast zawrócili za kierowcą auta, nadając sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania pojazdu. Kierowca Mercedesa po kilku metrach uderzył w ogrodzenie, po czym z samochodu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy uciekali. Policjanci o całej sytuacji i rysopisach sprawców przekazali informację podległym na służbie mundurowym, co skutkowało, że w krótkim czasie obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

24 i 25-latek zostali przewiezieni do starogardzkiej komendy, gdzie po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący skradzionym samochodem 24-letni mieszkaniec Kociewia ma zakaz prowadzenia pojazdów, cofnięte uprawnienia oraz po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu był nietrzeźwy.

Policjanci przedstawili zarzuty w tej sprawie, która już w krótce znajdzie swój finał w sądzie.