91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 29.11.2020 r.
Imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Trwają prace na placu rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

Ponad stuletni obiekt połączony został już z nowym budynkiem, w którym znajdą się: profesjonalna szatnia i stołówka, sala gimnastyczna oraz nowe sale lekcyjne. W czasie rozbudowy zmienia się nie tylko wnętrze powstałego obiektu, ale również otoczenie wokół terenu szkoły, gdzie powstają nowe szlaki komunikacyjne. 

Celem inwestycji jest dokończenie prac przy rozbudowie budynku. We wrześniu wyłoniono nowego wykonawcę, który realizuje zadanie. 

Kamień węgielny pod rozpoczęcie jednej z największych w Gniewie inwestycji wkopany został 9 lutego 2018 roku. Celem projektantów było wkomponowanie nowej bryły w otoczenie historycznej placówki. Do budowy obiektu wykorzystane zostały wszakże nowoczesne elementy, ale dopasowane architektonicznie do obecnego budynku. Rozbudowa odbywa się bez ingerencji w obecny budynek szkoły. 

Galeria zdjęć

W nowo powstałym obiekcie dydaktycznym z blokiem żywieniowym i salą gimnastyczną znajdą się: pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, sekretariat, pokój dyrektora, pomieszczenia administracji i archiwum, gabinet lekarski, toalety, duża kuchnia wraz ze stołówką. W przeszklonym łączniku powstanie szatnia, z której uczniowie przechodzić będą do sal lekcyjnych w starej bądź nowej części szkoły. Na pierwszym piętrze budynku znajdą się trzy sale dydaktyczne wraz z zapleczami, sala terapeutyczna, świetlica szkolna oraz toalety. Stworzona została również sala gimnastyczna z salą sportową o pow. 474 m2, dwie szatnie oraz pomieszczenie dla nauczycieli wf z zapleczami sanitarnymi oraz magazyny sprzętu sportowego i magazyn gospodarczy. 

Szkoła przystosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych – nowy obiekt wyposażony zostanie w windę lub platformę o napędzie elektrycznym, powstaną osobne toalety dla niepełnosprawnych uczniów. 

Inwestycja zakończyć się ma 31 sierpnia 2021 roku.