91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 24.11.2020 r.
Imieniny: Flora, Jan, Roman

Gminna Biblioteka Publiczna w Somoninie organizuje konkurs „Oto wiersz”. Aby wziąć udział w konkursie należy uchwycić w kadrze moment lektury w formie zdjęcie lub w formie krótkiego filmiku (do 2 minut) do hasła „Oto wiersz! Wiersze polskich poetów prezentujące miłość do Ojczyzny”.

Prace w jednej z dwóch kategorii, tj. zdjęcie lub film należy wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizatorzy podkreślają, że do pracy musi być załączony podpisany formularz zgłoszeniowy, który jest zamieszczony w regulaminie, na stronie internetowej biblioteki. 

Podczas oceny zgłoszonych prac pod uwagę będą brane następujące elementy: zaangażowanie innych osób, np. członków rodziny czy seniorów, aranżacja miejsca czy strój czytających, pomysłowość, uwzględnienie symboli/elementów związanych z Kaszubami, z Polską.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną samodzielnie wykonaną pracę w jednej kategorii. Dodatkowym atutem pracy konkursowej będzie jej charakter międzypokoleniowy, w tym zaangażowanie seniorów.

Konkurs trwa do 20 listopada 2020 roku. Jego rozstrzygnięcie nastąpi w listopadzie 2020 r.  Wszelkich informacji na temat konkursu udziela Koordynator Projektu: Karolina Szmołda, tel. 600-251-235, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs jest elementem projektu „AKADEMIA MIRABELEK I JEJ KORZENIE”, który jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Udział w konkursie jest dobrowolny i nieodpłatny.