91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 08.08.2020 r.
Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik

Zdarzyło ci się czekać w długiej kolejce do lekarza pierwszego kontaktu? Dostałeś kiedyś skierowanie do specjalisty w ramach NFZ? W takim razie na pewno brutalnie zderzyłeś się z rzeczywistością. Niestety państwowa opieka zdrowotna kuleje. Dlatego, jeżeli chcesz zawsze móc liczyć na wsparcie medyczne, musisz zainwestować w prywatną polisę. Ile będzie cię kosztowało takie ubezpieczenie?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – co to takiego?

Prywatna polisa zdrowotna jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Biorąc pod uwagę fakt, że jakość świadczenia usług medycznych przez NFZ pozostawia wiele do życzenia, zawarcie odrębnej umowy z ubezpieczycielem jest warte rozważenia.

Mimo że prywatna polisa może mieć bardzo szeroki zakres, nie zmienia to faktu, że nadal trzeba opłacać składki na ubezpieczenie w ZUS. Jednak dodatkowe możliwości dla pacjenta – takie jak chociażby bezproblemowy dostęp do specjalistów – sprawiają, że z dodatkowego ubezpieczenia korzysta coraz więcej osób.

Ci, którzy często sięgają po specjalistyczne porady lub przechodzą długie leczenie, na pewno zetknęli się z brakiem wolnych terminów w przychodniach. To także z myślą o nich towarzystwa ubezpieczeniowe stworzyły rozbudowaną ofertę prywatnych polis zdrowotnych.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie zdrowotne u prywatnego ubezpieczyciela?

Składka na ubezpieczenie zdrowotne w 2020 roku uiszczana przez przedsiębiorców do ZUS-u nie może być mniejsza niż 362,34 zł. Mogłoby się wydawać, że prywatni ubezpieczyciele będą żądali znacznie większej kwoty. Jednak czy jest tak na pewno?

Okazuje się, że w ramach prywatnej polisy, można liczyć na opiekę medyczną za kwotę mniejszą niż 50 zł miesięczne. Trzeba przy tym zaznaczyć, że mimo tak niskiej stawki, zdecydowanie zwiększają się możliwości korzystania z porad lekarskich, w tym u lekarzy specjalistów.

Oczywiście można zdecydować się na wariant ubezpieczenia, które będzie kosztowało pacjenta nawet ponad 200 zł w skali miesiąca. Taka polisa będzie miała bardzo szeroki zakres, co oznacza między innymi to, że w jej ramach będzie można przeprowadzić wiele badań diagnostycznych oraz że pokryje ona koszty ewentualnej hospitalizacji.

Jeżeli interesuje cię, ile konkretniej trzeba zapłacić za prywatne ubezpieczenie zdrowotne, zajrzyj na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ile-kosztuje-prywatne-ubezpieczenie-zdrowotne/142.html i dowiedz się więcej o zakresach produktów danych firm ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie dla przezornych i wymagających

Opieka medyczna świadczona w ramach prywatnego ubezpieczenia obejmuje cały wachlarz usług. Pacjent, który korzysta z takiego rozwiązania, może spodziewać się, że:

• nie będzie musiał mieć skierowania, aby umówić wizytę u specjalisty
• będzie mógł poddać się badaniom laboratoryjnym, specjalistycznym zabiegom ambulatoryjnym w cenie polisy
• w razie potrzeby w domu odwiedzi go lekarz lub pielęgniarka.

Jednak tym, co najbardziej skłania do wykupienia takiego produktu jest możliwość konsultacji z lekarzem rodzinnym jeszcze tego samego dnia oraz gwarancja odbycia wizyty u specjalisty w ciągu kilku kolejnych dni.