91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 08.08.2020 r.
Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew od 1 lipca 2020 r. ogłosi nabór wniosków na dofinansowanie zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Dotychczas kwota przeznaczona w budżecie gminy na realizację ww. zadania wynosiła 10 000 zł, w tym roku gniewski samorząd na ten cel zabezpieczył środki w wysokości to 20 000 zł.

- Celem dofinansowania zakupu i montażu kolektorów słonecznych jest ograniczeniu zużycia opału w kotle zasilanym węglem lub koksem, poprzez instalację kolektora słonecznego na potrzeby wytwarzania
ciepłej wody użytkowej – tłumacz burmistrz Maciej Czarnecki.

Kolektory słoneczne to dziś coraz popularniejsze rozwiązanie wśród odnawialnych źródeł energii. Ich wykorzystanie może być uzupełnieniem systemu grzewczego w budynkach. Solarne instalacje są niezależne od sieci przesyłowych i wytwarzają na miejscu ciepło możliwe do łatwego magazynowania i wykorzystania na bieżące potrzeby domu.

Gmina Gniew już po raz kolejny daje możliwość mieszkańcom gminy Gniew pozyskania środków na wykorzystanie instalacji w swoich domach i nowoczesne wykorzystanie energii słonecznej. Zachęcamy do skorzystania z dofinansowania!

Szczegóły znajdą Państwo w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Środowiska gniewskiego urzędu, osobiście, telefonicznie pod nr tel. 58 530 79 70 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..