91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 08.08.2020 r.
Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik

Koronawirus nie tylko, że nie zaprzepaścił kultywowania tradycji zbliżającego się do półwiecza Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Literatury  Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” w Chmielnie, ale dał mu impuls do rozwoju. Na 260 zgłoszonych prac - jedna została nagrana w Auckland, w Nowej Zelandii. W ten sposób narodziła się - być może kolejna kategoria - recytatorów z zagranicy.

Jak podkreślił wójt Chmielna, Michał Melibruda, z tych nakręconych w domach, w plenerach wideoklipach też są elementy, na które warto zwrócić uwagę w kolejnych edycjach konkursu. 
Cała gala relacjonowana była na kanale youtube.

Nagrodę dla najmłodszego recytatora odebrała 3-letnia Emilka Formella z SP im. błog. ks. Józefa Czyczkowach, przygotowana przez Ewelinę Krasinkiewicz. 

49. finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodno Mowa w Chmielnie:

Galeria zdjęć

WYNIKI

KATEGORIA 1

Nagroda Specjalna dla najmłodszej uczestniczki
Emilia Formella - SP im. bł.ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach,
opiekun Ewelina Krasinkiewicz
Nagroda za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla
Klaudiusz Felskowski ZKiW Stężyca, opiekun: Ewa Felskowska
Wyróżnienia
Zofia Klasa Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, opiekun: Gabriela Jankowska
Antoni Elgert ZsiW w Dzierzążnie, opiekun: Elżbieta Rzepka
III miejsce
Milena Witos Przedszkole Niepubliczne „Miś Uszatek” Miechucino, opiekun: Aneta Witos
II miejsce
Alan Neubauer Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, opiekun: Kornelia Neubauer
I miejsce
Ksenia Zaborowska – Zespół Kształcenia w Łubianie, opiekun Mariola Zaborowska


KATEGORIA 2 KL. I-III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Nagroda Wójta Gminy Chmielno za najlepszą recytację utworu o Chmielnie
Beata Puzdrowska, SP Goręczyno, opiekun: Elżbieta Bugajna
Nagroda Wójta Gminy Szemud za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla
Witosława Dziemińska Zespół Szkół w Skorzewie, opiekun: Iwona Makùrôt
Wyróżnienia
Kornelia Wrońska, Szkoła Podstawowa Przodkowo, opiekun: Barbara Galińska
Agata Miotk, SZKOŁA PODSTAWOWA W MOJUSZU, opiekun: LUCYNA ŁAGODA,
Michalina Marcińska SP Chmielno, opiekun: Aneta Witos
III miejsce
Amelia Marcińska, SP Lisie Jamy, opiekun: Halina Winczewska
Amelia Steinka Szkoła Podstawowa w Reskowie, opiekun: Maria Komkowska
II miejsce
Bartosz Bisewski Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Natalia Orzeł
I miejsce
Jarosław Bisewski Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Natalia Orzeł


KATEGORIA 3 KLASY IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nagroda za najlepszą recytację utworu o Chmielnie
Zofia Walkusz Szkoła Podstawowa w Łebuni, opiekun: Joanna Walkusz
Nagroda za najlepszą recytację fragment utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”
Milena Koska ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W DĘBNICY KASZUBSKIEJ, opiekun: Anna Wróbel
Nagroda Wójta Gminy Szemud za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla
Nicole Piątek Szkoła Podstawowa w Łubnie, opiekun: Olga Kuklińska
Nagroda za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej
Roksana Czaja Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie, opiekun: Maria Komkowska
Wyróżnienia
Aniela Makurat, Szkoła Podstawowa nr. 4 w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makùrôt
Kinga Zaborowska, Zespół Kształcenia w Łubianie, opiekun: Mariola Zaborowska
Julia Skóra, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębogórzu, opiekun: Teresa Czerwińska
Julia Plichta, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie, opiekun: Helena Gorlikowska
Dominika Biesik, SP Głodowo, opiekun:
Adam Szmaglik, Zespół Kształcenia w Łubianie, opiekun: Mariola Zaborowska
Victor Kohnke Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Natalia Orzeł
III miejsce
Adam Ducher, Szkoła Podstawowa w Somoninie, opiekun: Marta Szadłowska
Stanisława Bertling, Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku, opiekun: Agnieszka Bertling-Jakusz,
Izabela Kossak – Główczewska, ZS im.Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim, opiekun: Ewa Światek Brzezińska,
Kornelia Garstka Szkoła Podstawowa im. J. Wejhera w Górze, opiekun: Magdalena Płotka-Garstka
II miejsce
Milena Koska, ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W DĘBNICY KASZUBSKIEJ, opiekun: Anna Wróbel
Filip Neubauer Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, opiekun: Kobiela Weronika
I miejsce
Nicole Piątek, Szkoła Podstawowa w Łubnie, opiekun: Olga Kuklińska
Anna Rymon Lipińska SP9 Rumia, opiekun: Edyta Jankowska-Giermek,


KATEGORIA 4 KLASY VII-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Nagroda za najlepszą recytację fragment utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”
Paulina Penkowska Szkoła Podstawowa w Chmielnie, opiekun: Elżbieta Pryczkowska
Nagroda za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej
Milena Świątek- Brzezińska Zespół Szkół im.Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim, opiekun: Ewa Świątek Brzezińska
Wyróżnienia
Julia Dziemińska Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Piotra Dunina w Mostach, opiekun: Lucyna Sorn
Julia Dzięgielewska S.P. im Mikołaja Kopernika Bolszewo, opiekun Hanna Dettlaff
Nadia Joachimiak – Szpinda Szkoła Podstawowa im. Antoniego Abrahama w Połczynie. opiekun: Zenon Bradtke,
Alicja Dettlaff Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Jastrzębiej Górze, opiekun: Elżbieta Ścibior
III miejsce
Natalia Melibruda SP w Miechucinieopiekun: Anna Laskowska,
II miejsce
Milena Świątek - Brzezińska Zespół Szkół im.Jana III Sobieskiego w Brzeźnie Szlacheckim, opiekun: Ewa Świątek Brzezińska
I miejsce
Paulina Penkowska Szkoła Podstawowa w Chmielnie, opiekun: Elżbieta Pryczkowska
Marta Melibruda SP w Miechucinieopiekun: Anna Laskowska,

 

KATEGORIA 5 SZKOŁY BRANŻOWE I PONADPODSTAWOWE
Nagroda za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej
Wiktoria Stolc
Wyróżnienia
Julia Patok Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Pucku, opiekun: Katarzyna Bartoszewicz-Stromska
III miejsce
Marta Kujach I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makurat,
II miejsce
Wiktoria Stolc I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makurat
I miejsce
Zuzanna Gliszczyńska I Liceum Ogólnokształcące w Bytowie, opiekun: Anna Gliszczyńska,

 
KATEGORIA 6 DOROŚLI
Nagroda dla pierwszej recytatorki z zagranicy:
Celina Sikorska Auckland /Nowa Zelandia, opiekun : Jadwiga Sikorska
Nagroda za najlepszą recytację utworu o Chmielnie
Eugeniusz Pryczkowski
Nagroda za najlepszą recytację fragment utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”
Paweł Wittbrotd
Wyróżnienia: Eugeniusz Pryczkowski, Paweł Wittbrodt, Ewelina Krasinkiewicz
III miejsce - nie przyznano
II miejsce  - Elżbieta Pryczkowska
I miejsce - Iwona Makurat