91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 14.07.2020 r.
Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

Kierowców Pomorza czekają trudne lata - budowa Trasy Kaszubskiej - drogi ekspresowej S6 - zbliża się do Gdyni. Powstaną tam dwa potężne węzły zespolone - węzeł Gdynia Wielki Kack, połączony z mniejszym węzłem w rejonie włączenia ul. Nowowiczlińskiej w obwodnicę Trójmiasta oraz węzeł Chwaszczyno, w rejonie masztu telewizyjnego, połączony z mniejszym węzłem w okolicy  ul. Krzemowej w Gdyni Dąbrowie. 

Budowa drogi ekspresowej S6 - stan na listopad 2019 cz. 1:

Jak głosi komunikat GDDKiA oddział w Gdańsku: "Zgodnie z zapowiedziami począwszy od nocy 07/08.12.2019 r. (sobota/niedziela) ponownie zmieni się tymczasowa organizacja ruchu w okolicy węzła Gdynia Wielki Kack. Zmiana będzie polegała na zamknięciu dla ruchu jednej jezdni ul. Chwaszczyńskiej (drogi krajowej nr 20, prowadzącej do centrum Gdyni) od d. Polifarbu na Kaczych Bukach do łącznicy zjazdowej/wjazdowej z S6 Obwodnicy Trójmiasta. Ruch zostanie poprowadzony dwukierunkowo drugą jezdnią. 

Zamknięcie ulicy Chwaszczyńskiej (DK20) na odcinku Polifarb – węzeł Kack umożliwi usunięcie kolizji energetycznych oraz teletechnicznych, wykonanie podpór obiektu mostowego, którego filary mają stanąć w środku istniejącej jezdni oraz rozpoczęcie prac z realizacją fragmentu jezdni przyszłej drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej. "

Budowa drogi ekspresowej S6 - stan na listopad 2019 - cz. 2:

Powstaną węzły zespolone połączone z mniejszymi węzłami dla ruchu lokalnego.

Budowa drogi ekspresowej S6 - stan na listopad 2019 - cz. 3:

Obecnie prace przy drodze ekspresowej S6 trwają na odcinkach od Luzina przez Szemud do Gdyni. Są to prace rozbiórkowe, przeszukania terenu przez saperów i prace archeologiczne. Prowadzona jest wycinka drzew. Na szeroką skalę kontynuowane są prace ziemne przy odhumusowaniu gruntu oraz przy nasypach.

Na przyszłym węźle Chwaszczyno jest budowana wytwórnia mas bitumicznych. Ponadto usuwane są kolizje z infrastrukturą techniczną. 

Budowa drogi ekspresowej S6 - stan na listopad 2019 - cz. 4:

Na odcinku Bożepole Wielkie – Luzino GDDKiA czeka na wydanie przez wojewodę decyzji zgody na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Kiedy pojedziemy nowymi węzłami i drogą?

Budowa drogi ekspresowej S6 - stan na listopad 2019 - cz. 5:

W Urzędzie Gminy w Żukowie jest wyznaczony urzędnik do pomocy mieszkańcom, związanym z tą inwestycją.

 Budowa Trasy S6 - jest wyznaczony urzędnik do obsługi mieszkańców:

(mapa - ilustracja ze strony GDDKiA w Gdańsku)