91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 14.07.2020 r.
Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

19 października 2018 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyło się VII Forum Pomorskiej Edukacji, które miało charakter odświętny i jubileuszowy w nawiązaniu do 100 rocznicy Odzyskanie Niepodległości.

Gościem honorowym była córka profesora Władysława Tatarkiewicza Elżbieta Tatarkiewicz-Skrzyńska, sanitariuszka Powstania Warszawskiego, łączniczka w konspiracji. Jej wystąpienie – pomimo 94 lat, obfitowało historią Polski i emocjami Pięknej Patriotki. Przyjęto ją z owacjami na stojąco jako wyraz szacunku i hołdu za Jej niezłomną postawę i umiłowanie Ojczyzny. To była żywa lekcja historii, która dla obecnej młodzieży była świadectwem miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Galeria zdjęć

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szteklinie opowiedzieli o historii mieszkańców wsi i swojej szkoły budując scenariusz na wydarzeniach w spisanej kronice niedawno odnalezionej. Poszukując śladów historii wśród mieszkańców odnaleźli historię życia i śmierci pierwszego Dyrektora Szkoły Józefa Skorowskiego. Został on zamordowany w Katyniu.

Ogłoszono wyniki III edycji Konkursu Nauczyciel Pomorza. Została Nim Małgorzata Klasa – nauczycielka rachunkowości finansowej w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Wyróżnienia otrzymali : Mirosław Jan Brozis – nauczyciel fizyki w I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku; •Ewelina Kujawska – nauczycielka języka polskiego i historii w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kmiecinie;  Marlena Modrzejewska-Trocha – neurologopeda, terapeuta biofeedback, wicedyrektor w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie oraz Jan Konrad Wilkanowski – nauczyciel biologii i wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Pamięci Ofiar Stutthofu w Sztutowie.

Na zakończenie Forum odbyła się Gala Konkursu Multimedialnego „Pomorskie Drogi do Niepodległości”. Młodzież mogła obejrzeć spektakl Teatru Muzycznego w Gdyni „Lalka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.