91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 04.06.2020 r.
Imieniny: Helga, Karol, Franciszek

Święto seniorów w Pelplinie! 

10 października 2018 r. w Pelplinie odbył się Gminny Dzień Seniora. Wydarzenie miało miejsce na hali sportowej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, w której pojawili się seniorzy z całej okolicy. Gminny Dzień Seniora odbył się w ramach programu Grupy Energa „Dynamiczni Seniorzy z Energią”, którego partnerem w tym roku była Grupa LOTOS. Jest to już druga edycja programu, w którym seniorzy z 15 gmin, w tym z Gminy Pelplin, mogą skorzystać z darmowych zajęć ruchowych. Propozycje ćwiczeń fizycznych przygotowali naukowcy gdańskiej AWFiS, którzy specjalizują się w aktywizacji osób starszych. Dzięki temu zajęcia są opracowane specjalnie z myślą o potrzebach seniorów.

 Galeria zdjęć

Z wielką radością przyjęliśmy ponowną propozycję włączenia się do programu Grupy Energa pn. „Dynamiczni Seniorzy z Energią”. To już druga edycja tego programu realizowana na terenie naszej gminy, dzięki któremu nasi seniorzy mogli skorzystać z profesjonalnych konsultacji lekarskich, poprawić swoją kondycję fizyczną, a także miło spędzić czas. Ciekawym podsumowaniem całego programu jest Gminny Dzień Seniora, dający możliwość spotkania się seniorów w szerszym gronie. Wszystko to pokazuje, iż tego typu przedsięwzięcia są potrzebne i cieszą się dużym zainteresowaniem” – powiedział Tomasz Czerwiński, pełniący funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.  

Na uczestników Gminnego Dnia Seniora czekało bardzo dużo atrakcji. W trakcie imprezy goście mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi czy też sprawdzić wskaźnik masy ciała. Ponadto można było wziąć udział w warsztatach „Mistrzowie w pasach” i dowiedzieć się, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jak najlepiej przewozić w nim swoje wnuki. Z kolei podczas spotkania ze strażą pożarną seniorzy mogli się dowiedzieć więcej o problemie smogu, a funkcjonariusze policji przypomnieli, jak nie dać się nabrać pukającym do naszych drzwi oszustom. 

Samorząd Gminy Pelplin po raz kolejny mógł współpracować z Grupą Energa przy realizacji programu „Dynamiczni Seniorzy z Energią”. Jest  nadzieja, że program ten będzie kontynuowany w kolejnych latach, w tym również w Gminie Pelplin.