91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 16.10.2021 r.
Imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Spotkania z wybitnymi żeglarzami, projekcja filmu, wystawy, symulator żeglarski a na koniec Pomorska Gala Żeglarska – to wszystko w ramach Gali Żeglarstwa, która już w sobotę 17 stycznia odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.Święto Żeglarstwa to całodzienna impreza organizowana wspólnie przez Pomorski Związek Żeglarski i Prezydenta Miasta Tczewa. Odbędzie się w godz. 11.00-20.00 w CKiS przy ul. Stefana kardynała Wyszyńskiego 10 w Tczewie.
Tego dnia spotkać tam będzie można wybitnych polskich żeglarzy m. in. z pierwszą kobietą na świecie, która samotnie opłynęła świat jachtem - Krystynę Chojnowską-Liskiewicz i Tczewianina Macieja Sodkiewicza, pomysłodawcę i organizatora wypraw arktycznych, który dotarł jachtem najdalej na północ w historii polskiego żeglarstwa.

Spotkania z żeglarzami to nie wszystko, co czeka na miłośników żagli 17 stycznia w Tczewie. Podczas Święta Żeglarstwa obejrzeć będzie można wystawy prezentujące działalność Pomorskiego Związku Żeglarskiego oraz Polaków na Hornie.  
Niewątpliwą atrakcją będzie projekcja filmu „Jessica Watson. Prawdziwa odwaga” o najmłodszej żeglarce w historii, która samotnie opłynęła świat jachtem bez zawijania do portów. Film jest z lektorem, więc zapraszamy na niego całe rodziny.

Dzieci mogą zresztą skorzystać nie tylko z filmu. Największą, przygotowaną z myślą o nich, niespodzianką będzie zapewne symulator żeglarski, na którym będą mogły, pod okiem fachowca, poćwiczyć żeglowanie „na sucho”.
Finałem Święta Żeglarstwa będzie wieczorna Pomorska Gala Żeglarska, podczas której, jak co roku, ogłoszone zostaną i wręczone „Kryształowe Żagle” nagrody PoZŻ za największe osiągnięcia w żeglarstwie pomorskim w minionym roku.


 

GALA ŻEGLARSKA
Centrum Kultury i Sztuki, Tczew ul. Wyszyńskiego 10
17 stycznia (sobota) godz. 11:00-20:00

PROGRAM:

godz. 11 – otwarcie

HOL
godz. 11-20 – otwarty będzie punkt informacyjny dla uczestników Święta Żeglarstwa

SALA WYSTAWIENNICZA
godz. 11-13.30, 15-18  – wystawy: PoZŻ w roku 2014, Polacy na Hornie

SALA NA PODDASZU
godz. 11. 30 – spotkanie z Maciejem Sodkiewiczem
godz. 15. 30 – spotkanie z Krystyną Chojnowską-Liskiewicz

SALA TARASOWA
godz. 12-16 – żeglarstwo dla najmłodszych – żeglowanie „na sucho” na symulatorze żeglarskim Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

SALA WIDOWISKOWA
godz.13.30 – projekcja filmu „Jessica Watson. Prawdziwa odwaga”
godz. 18 – Pomorska Gala Żeglarska

godz. 20 – zakończenie

Wstęp na wszystkie wydarzenia (poza Pomorską Galą Żeglarską) wolny! Na Galę będzie można wejść tylko z zaproszeniami.


Organizatorzy: Prezydent Miasta Tczewa, Pomorski Związek Żeglarski
Patronat honorowy: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Partnerzy: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, JachtFilm, Planete+, Henri Lloyd