91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 20.04.2019 r.
Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

W  uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika w sobotę 23 kwietnia 2016 roku mszą świętą  w parafii  p.w. Jana Chrzciciela w Bagarcie k. Dzierzgonia uczniowie i nauczyciele, absolwenci i społeczność lokalna rozpoczęła obchody 70-lecia  Szkoły Podstawowej w Bągarcie.

Uroczystościom parafialnym przewodniczył Ojciec Andrzej Artym franciszkanin absolwent bągarckiej podstawówki. Zwracając się do zgromadzonych wspomina słowa św. Jana Pawła II,  odnajdując w nich swoje korzenie w Jubilatce: tutaj w Bagarcie, w Jasnej, Jankowie, w Świętym Gaju czy w Świtach wszytko się zaczęło. Wspomina swoich nauczycieli i swoje studia u Franciszkanów w Niepokalanowie. Ofiarowując mszę świętą za swoich nauczycieli, uczniów i absolwentów wyraża wdzięczność za dorastanie w „bągarckiej uczelni”. W homilii ks. Tadeusz Szamatowicz – proboszcz parafii, wzywał do poznania prawdy objawionej przywołując dzieło świętego Wojciecha, który od ośmiu lat jest Patronem Szkoły.

 W swoim liście adresowanym do społeczności szkolnej - Pomorski Kurator Oświaty Monika Kończyk życzy szkole,  aby w kolejnych latach swojej pracy sięgała do ideałów Świętego Wojciecha Patrona Szkoły i Polski, kształciła wrażliwych i mądrych obywateli, pragnących służyć Drugiemu Człowiekowi i Ojczyźnie.

 Do Bągartu licznie przyjechali absolwenci i przyjaciele szkoły. Na festynie spotkali się rodzice i mieszkańcy Bągartu i okolicznych wsi. W szkole odsłonięto z tej okazji pamiątkowa tablicę, którą poświęcił o. Andrzej.

Galeria zdjęć »

Bągart 23.04.2016: