91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 30.11.2021 r.
Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Z okazji jubileusz X - lecia swojej działaności, radiowy zespół ewnagelizacyjny "Na cały Głos" skomponował muzyczny program "Nowe serce". 

Galeria zdjęćDziękujemy za piękny fotoreportaż K. Manii. 


20 listopada wieczorem w pelplińskiej katedrze odbyły się obchody Światowego Dnia Młodzieży. Podsumowując wieczór ewangelizacyjny biskup pelpliński Ryszard Kasyna wyraził radość ze świętowania tego, „co Bóg roznieca w ludzkich sercach, a co jest płomieniem Bożej miłości w nas”.
Centralnym punktem spotkania była modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz kerygmat przygotowany zarówno poprzez specjalnie skomponowane na te okazję utwory muzyczne jak i głoszone przez zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos” komentarze biblijne. Modlitewne czuwanie odbyło się pod wspólnym tytułem „Nowe serce” w wigilię uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na którą papież Franciszek przeniósł z Niedzieli Palmowej obchody Światowego Dnia Młodzieży.

Po modlitwie spotkanie przerodziło się w koncert nowych piosenek, które skomponowali członkowie zespołu NcG świętujący 10-lecie swojej działalności. Zespół założył i prowadzi wicedyrektor Radia Głos w Pelplinie ks. Zbigniew Gełdon. Czterdziestoosobową grupą młodych dyryguje Agata Glejt.

W wypełnionej po brzegi pelplińskiej katedrze zebrali się młodzi z całej diecezji, dawni i obecni członkowie zespołu, który działa przy Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „Radiu Głos” oraz fani zespołu.

Na zakończenie spotkania biskup pelpliński Ryszard Kasyna między innymi powiedział: „cieszę się, że możemy świętować 10-lecie zespołu Na cały Głos, ale jednocześnie możemy świętować to wszystko, co Bóg roznieca w ludzkich sercach, a co jest płomieniem Bożej miłości w nas”.

NcG ma za sobą liczne koncerty nie tylko na terenie swojej diecezji, ale także w całym kraju. Prezentuje bardzo często swoje własne kompozycje wykonywane zarówno podczas liturgii jak i w ramach koncertów ewangelizacyjnych.

„W ten niezwykły wieczór prosiliśmy Boga o Jego Moc aby radośnie świadczyć i służyć w Kościele”, powiedział Radiu Głos szef zespołu ks. Zbigniew Gełdon.

Galeria zdjęć