91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 20.01.2022 r.
Imieniny: Fabian, Sebastian

Z potrzeby wdzięczności wobec pracowników domowego hospicjum w Kartuzach wyrosła inicjatywa koncertów dziękczynnych Dwa Światy. Odbywały się one przy okazji jesiennej inauguracji Pól Nadziei. Pomysłodawcami tej inicjatywy byli Mateusz Sikorski oraz jego przyjaciele - Joanna i Jarosław Bociańscy. I to oni kontynuują tradycję uświetniania kwesty na rzecz hospicjum - muzycznymi wrażeniami. W niedzielę dzielili się swoją muzyką w kościele św. Wojciecha w Kartuzach.

Dwa Światy 2021 - śpiewa zespół Jastra z Kamienicy Szlacheckiej:

W 2014 r. w kartuskiej  kolegiacie wystąpił zespół Envoi z przyjaciółmi. Bohaterem spotkania muzyczno - modlitewnego był święty Jan Paweł II. Dzień wcześniej w Kartuskim Centrum Kultury prezentowały się zespoły: Mayonez, Hipertrofia, Cisza Nocna oraz Milczenie owiec. Młodzież przypomniała jego główne przesłania. Pomysłodawcami koncertu byli Mateusz Sikorski oraz jego przyjaciele - Joanna i Jarosław Bociańscy

W 2015 r. akcji Dwa Światy vol. 2 towarzyszyła muzyka zespołów Szept i Tabu. Drugi z koncertów, w kościele, nosił tytuł "Miłość wszystko przetrzyma".

W 2016 r. podczas akcji Dwa Światy vol. 3 wystąpił  H.U.B.E.R.T. a gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Łzy. W niedzielnym koncercie w kościele św. Wojciecha zagrał zespół Fisheclectic.

W 2017 r. w kościele św. Wojciecha odbył się niezapomniany koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia.

W 2018 r. w kościele św. Wojciecha publiczność rozkołysał i rozmodlił zespół niemaGOtu.

W 2019 r. publiczność wysłuchała i przeżyła koncert ewangelizacyjny grupy Exodus 15.

W 2020 r. ze względu na pandemię odbywały się tylko kwesty pod kościołami. 

W 2021 r. podczas przedpołudniowych mszy św. w kościele św. Wojciecha wystąpił zespół Jastra z Kamienicy Szlacheckiej. Podczas sumy parafialnej zakończono Misje Święte z okazji jubileuszu 25-lecia parafii św. Wojciecha. Poprowadził je paulin, ojciec Dawid Kołodziejczyk. Uroczystości jubileuszowe odbędą się 23.10.2021 o godz. 11. Po nich ks. proboszcz zaprasza na szkolne boisko - na wspólną grochówkę i coś słodkiego.

Galeria zdjęć