91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 30.11.2022 r.
Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata młodzież uczestniczyć będzie w dekanalnym Światowym Dniu Młodzieży. Obecnie w diecezji pelplińskiej jest 30 dekanatów.


Z tej okazji biskup pelpliński dr Ryszard Kasyna wystosował do młodych diecezjan swoje słowa pozdrowienia i przesłanie.  W piątkowy wieczór wysłuchali go już młodzi z dekanatu kartuskiego. Także w piątek na swoim Dniu Młodzieży dekanatu rytelskiego zgromadzili się młodzi w Ostrowitym koło Chojnic.

W niedzielę 20 listopada odbędzie się Dekanalny dzień młodzieży w Sierakowicach. Początek spotkania w kościele św. Marcina o godzinie 17.30, a w programie msza święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W Koronowie na DEKANALNY DZIEŃ MŁODZIEŻY zaproszeni są wszyscy młodzi, zwłaszcza przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie połączone z UWIELBIENIEM rozpocznie się o godz. 17:00 w Bazylice. Zakończenie ok. godz. 19:00.

W Tucholi w niedzielę po raz pierwszy  odbędzie się Dekanalny Dzień Młodzieży. Początek – konferencja i adoracja – o godz. 17.00 w kościele p.w. Bożego Ciała w Tucholi, następnie o godz. 18.00 msza św.

W dekanacie stężyckim u Dekanalny Dzień Młodzieży w  niedzielę, 20 listopada, w godz. 15.15 – 18.45 w kościele w Szymbarku.

Dekanalne obchody Światowych Dni Młodzieży odbędą się 20 listopada w niedzielę w par. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. W programie jest msza św. o godz. 18.00, a także spotkanie z p. Patrykiem Galewskim, który opowie o swoim nawróceniu z drogi przestępczej oraz o przyjaźni z ks. Janem Kaczkowskim. O godz. 19.30 rozpocznie się Adoracja. 

W Czersku, w parafii pw. św. Marii Magdaleny niedziela będzie Dekanalnym Dniem Młodzieży, który rozpocznie się wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Po mszy św. spotkanie dla młodzieży i adoracja.

W Człuchowie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski dekanalne obchody Światowych Dni Młodzieży zaplanowano na 20 listopada. Msza św. wraz z nabożeństwem Eucharystycznym sprawowana będzie  o godz. 17.00. 

W bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży z dekanatu pelplińskiego. Od godz. 15.30 rozpocznie się przygotowanie do Eucharystii, o godz. 16.00 msza św. Po mszy św. wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, słowo biskupa diecezjalnego oraz spotkanie integracyjne.

W Bytowie młodzieżowe spotkanie będzie miało miejsce w kościele św. Filipa Neri. O godz. 15.00 zostanie odprawiona msza św. z udziałem młodzieżowych grupy z parafii: KSM, ministrantów, scholi oraz w sposób szczególny kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami. Po mszy świętej swoje świadectwa o przeżywanej z odwagą i entuzjazmem przygodzie wiary wygłoszą młodzi ludzie. Będzie też słowo pasterskie księdza biskupa.

W Lęborku  obchody Dnia Młodzieży odbędą się w niedzielę, 20 listopada o godz. 16.00 w kościele NMP Królowej Polski. Rozpoczną się mszą św., po której nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu oraz poczęstunek.

Dekanalny Dzień Młodzieży w Nowem