91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 29.09.2022 r.
Imieniny: Michalina, Michał, Rafał

 

 

W niedziele: 2 oraz 9 października, w dekanatach: kartuskim, sierakowickim, stężyckim oraz żukowskim zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji DWA ŚWIATY.

Wolontariusze zbierać będą datki, które wspomogą pacjentów hospicyjnych z naszego regionu. Już teraz dziękujemy za Państwa otwarte serca i udzielone wsparcie. Jednocześnie zapraszamy także do wzięcia udziału w koncercie, który odbędzie się 9 października o godz. 19:00 w parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Wystąpi znany zespół muzyki chrześcijańskiej Play&Pray, który podczas koncertu wprawi nas w wyjątkowy nastrój oraz zbliży do Boga.

Raz jeszcze dziękuję za wsparcie na rzecz budowy hospicjum, a także liczę na Państwa obecność w czasie koncertu.

 


Zachęcamy także do skorzystania z pomocy, jaką oferuje już dziś nasze hospicjum.

Jeżeli jesteś osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (seniorem, osobą z niepełnosprawnością, osobą z chorobami przewlekłymi) zgłoś się do nas.

Możemy świadczyć pomoc w Twoim mieszkaniu,zaspokajając Twoje codzienne potrzeby życiowe(np. dostarczenie produktów, przygotowanie posiłków, pomoc w karmieniu, pomoc w utrzymaniu czystości w mieszkaniu, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, itp.),oraz wykonywać czynności związane z utrzymaniem higieny osobistej, czy też pomóc w ubieraniu się, itp.

W listopadzie pragniemy także zorganizować szkolenie dla osób, które już pielęgnują osoby starsze i cierpiące, aby wiedza, którą posiądą w czasie szkolenia była pomocą w lepszej opiece i trosce o bliźniego. W przypadku dużego zainteresowania szkoleniem zwiększymy ilość kursów.

Jeżeli potrzebujesz naszego wsparcia, bądź chcesz zwiększyć przez szkolenie swoją wiedzę, zadzwoń do naszego biura od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 10:00. Pracownik biura przyjmie Twoje zgłoszenie oraz przekaże potrzebne informacje. 

Tel. 58 681 26 00

--
KArtuskie Centrum Caritas

ks. Tomasz Mizyk