91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Niedziela, 26.06.2022 r.
Imieniny: Paulina, Jan, Paweł

Debiutujące w turnieju panie z KGW „Czym Chata Bogata” z Łyśniewa Sierakowickiego swoją energią, pomysłowością i dystansem do siebie wywalczyły grand prix X Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich powiatu Kartuskiego. Niespodziewaną nagrodę - "za innowacyjność" przyznano niezwykle prężnemu Kołu Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna.


Dziesiąty powiatowy turniej KGW, siedem reprezentacji gminnych kół gospodyń wiejskich z powiatu kartuskiego, pięć konkurencji – tak w skrócie można w liczbach określić wydarzenie w Ostrzycach.
Najsmaczniejszą szynkę przyrządziły pnie z KGW w Miechucinie. Najpiękniej na scenie zaprezentowała się w morskiej wersji pani z KGW w Sławkach. Komisja przyznała dwie nagrody pierwsze za tablicę z historią kapliczki – otrzymały je ex aequo KGW Chwaszczyno oraz KGW Mściszewiczanki. W konkurencji wokalnej „Czy kuma słyszała że...”  zatriumfowały panie z KG w Koloni, zaś za piosenkę z inscenizacją „Śpiewać każdy może” najwyżej oceniono panie ze Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej. 

Łyśniewiczanki będą reprezentować powiat kartuski na wojewódzkim szczeblu turniej kół gospodyń wiejskich w październiku 2022 r. w Żukowie.

tak cieszyły się panie z Łyśniewa Sierakowickiego

Galeria zdjęć

(Rozszerzymy)