91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Wtorek, 30.11.2021 r.
Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Ofiarnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowana została charytatywna impreza w Przodkowie dedykowana Sewerynowi Wrońskiemu, młodemu nauczycielowi wychowania fizycznego, trenerowi młodej kadry GKS Przodkowo i zawodnikowi Gedanii 1922. Dzięki ogromnemu wsparciu środowiska - zebrano 120 tys. zł!


Taki zryw zdarza się rzadko - 25 października  zrodził się pomysł zorganizowania akcji pomocowej dla Seweryna Wrońskiego - a 11 listopada udało się zebrać kwotę 113 tys. zł. Ostatecznie, 15 listopada, do godz. 21 trwały internetowe licytacje - pękła suma 120 tys. zł.

Aż trudno wyliczyć - kto i w jaki sposób włączył się w tę spektakularną akcję. Jak iskra poszła wiadomość od Jacka Miąskowskiego, znanego społecznika - i swoje chęci zadeklarowała Drużyna  Seweryna, złożona z wolontariuszy, rodziny, przyjaciół. Nie szczędzili czasu, pieniędzy, pomysłów. 

Już 7 listopada pod kościołami św. Wojciecha i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny harcerki z I Kartuskiej Drużyny Harcerek Ostoja im. błog. Anieli Salawy ze wsparciem Parafialnego Zespołu Caritas przy kolegiacie i ministranta Tomasza  - kwestowały z puszkami. Zebrały 6 777,48 zł i 20 USD.
W tę chmurną i deszczową niedzielę wolontariusze z KGW w Stężycy kwestowali na meczu Ii ligi piłkarskiej KS Radunia - Motor Lublin. Harcerki jeszcze 11 listopada na kartuskim Rynku kwestowały dla Seweryna.

Natomiast czwartek, 11 listopada, zgromadził sportowców na orliku - gdzie rozegrano mecze piłkarskie. Przodkowskie Morsy morsowały w pobliskim Prokowie. 11 listopada w Przodkowie był i biało-czerwony konwój pojazdów, i występ Gminnej Orkiestry Dętej, i licytacje na hali sportowej, występy dzieci z przedszkola Happy Children, chóru Canto z Kartuskiego Centrum Kultury, Chóru Polifonia z Przodkowa. Zatańczył Zespół Pieśni i Tańca Przodkowianie z narybkiem z Szymbarku. Były pokazy zapaśników z klubu Morena Andrzeja Wrońskiego, młodych karateków z Pomorskiej Szkoły Walki Fighter. Pojawili się strażacy z OSP w Sianowskiej Hucie, by uczyć obsługi defibrylatora AED, by demonstrować pierwszą pomoc.

Z kulinarną ofertą pojawiły się panie ze Stowarzyszenia Jezioranki, panie z KGW Hopowianki z Hopowa. Przepysznie słodko było na stoisku koła wolontariatu z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Somoninie "Pomocna dłoń", które przygotowało kilkadziesiąt ciast.

Na scenie od serca śpiewał zespół CDN, Paulina i Nikola a także zespół Fisher.

Grupa 10 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie wraz z opiekunką Sabiną Niklas włączyła się w przygotowania i sprzedaż ciast podczas festynu charytatywnego na rzecz Seweryna Wrońskiego. Pieczeniem ciast i innych wypieków zajęli się przede wszystkim wolontariusze we współpracy z dyrekcją szkoły i nauczycielami. Celem szkolnego wolontariatu jest angażowanie się na rzecz potrzebujących pomocy, otwartość i wrażliwość na potrzeby innych, życzliwość i bezinteresowność.

- Chcę podziękować przyjaciołom, fantastycznym ludziom, którzy zawsze mi pomagają w każdej akcji jak i tym wszystkim, których po tej realizacji mogę uznać za przyjaciół,  bo połączyła nas kolejna piękna idea - dodał Jacek Miąskowski.

A że idea była piękna - to poczuli na finał świątecznego spotkania, gdy w przyciemnionej już sali popłynęły dźwięki piosenki zespołu Dżem "Do Kołyski" ze znamiennymi słowami - "bo nie jesteś sam".

Akcja charytatywna dla Seweryna Wrońskiego - reportaż z Przodkowa:

Charytatywnie dla Seweryna - wracaj do zdrowia!

Galeria zdjęć z akcji pomocy dla Seweryna w Przodkowie

Pomagamy Sewerynowi - tu pisaliśmy