91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Poniedziałek, 28.11.2022 r.
Imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie gościł uczestników III Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich. Swoje wystąpienia przedstawiły cztery drużyny ze szkół średnich oraz cztery - ze szkół Podstawowych. Jury za najlepszą prezentację uznało wystąpienie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Egiertowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie.

Poza debatami były jeszcze dwa wykłady- "Praca artystyczna z uczestnikami Uniwersytetu III Wieku  - czy warto angażować czas i pieniądze?" w wykonaniu Macieja Urbana oraz „Wystąpienie publiczne” – przeprowadzony przez Dominikę Czachowską, wykładowcę z Wyższej Szkoły Bankowej  w Gdańsku. 

III Powiatowa Debata Oksfordzka w Somoninie:


W ramach wydarzenia upowszechniano rezultaty projektu programu Erasmus+ "Partnerstwo w kształceniu zawodowym". Uczniowie odbywający staże prezentowali swoje umiejętności w trakcie obsługi gości - serwowanie napojów oraz potraw. Dodatkowo uczestnicy stażu w Grecji przedstawili sprawozdanie w formie multimedialnej o realizacji programu szkolenia i form spędzania czasu wolnego. Szkoła od 2016 roku posiada Kartę Jakości Mobilności w obszarze kształcenia zawodowego i wdraża Europejską Strategię Umiędzynarodowienia Szkoły.

W całym wydarzeniu wzięło udział ponad 300 uczestników.

Galeria zdjęć