91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Piątek, 21.01.2022 r.
Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Piosenka ‘In The Name Of Love’/’Obudź się i żyj’ w wykonaniu Moniki Kuszyńskiej będzie reprezentowała TVP na jubileuszowym, 60. Konkursie Piosenki Eurowizji – Wiedeń 2015.
Jest również zapowiedzią drugiego solowego albumu artystki, którego premiera planowana jest jesienią tego roku.
"Building Bridges" – to hasło tegorocznej Eurowizji. Z okazji 60. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Telewizja Polska podjęła decyzję, iż w Konkursie zaprezentowana zostanie piosenka z przesłaniem – ‘In The Name Of Love’/’Obudź się i żyj’, w wykonaniu artystki nietuzinkowej, która w umiejętny sposób łączy popularność z ideą budowania mostu tolerancji – to Monika Kuszyńska.


"In The Name Of Love"/”Obudź się i żyj” - piosenka jest efektem pracy twórczego duetu, jakim jest Monika (słowa) i jej mąż, Kuba Raczyński (muzyka). Z myślą o polskich odbiorcach, piosenkę nagrano również w polskiej wersji językowej. Jej tytuł to: „Obudź się i żyj".
Zobacz teledysk!


"Poprzez swoją działalność artystyczną staram się promować ideę łączenia dwóch światów, które do niedawna zdawały się być niemożliwe do połączenia. Świata osób sprawnych i niepełnosprawnych. Most porozumienia między nimi z każdym rokiem się umacnia i wierzę, że pewnego dnia granice zostaną zatarte. Tegoroczne hasło Eurowizji: "Building Bridges" idealnie wpisuje się w tę ideę. Było również inspiracją do napisania tekstu piosenki "In The Name Of Love"/”Obudź się i żyj”. Bo w imię miłości możemy przełamywać wszelkie bariery."

Monika Kuszyńska, wokalistka i autorka tekstów. Debiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2001 roku, jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy.
Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji, wróciła do aktywnego życia, ale przede wszystkim powróciła do swojej pasji, jaką jest śpiewanie. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta o wymownym tytule "Ocalona". Od tego czasu artystka pozostaje aktywna, starając się łączyć sztukę z działalnością społeczną. W lutym 2013 roku Monika została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi za działalność artystyczną i charytatywną na rzecz promowania sportu osób niepełnosprawnych.