91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Czwartek, 20.01.2022 r.
Imieniny: Fabian, Sebastian
Foto: PR/W. Kusiński

Piosenka jest wspólnym dziełem kompozytorskim Jerzego Grunwalda i jego przyjaciela ze Sztokholmu, z którym napisał wiele utworów w przeszłości - gitarzysty i kompozytora - Hakana Mjornheima.
Obdarzona anielskim głosem, osiemnastoletnia Maja Gawłowska wystąpiła w "The Voice of Poland" i oczarowała jurorów bez wątpienia wielkim talentem muzycznym.

Historia powstania duetu Mai z Jerzym Grunwaldem jest całkowicie przypadkowa i nie była łatwym przedsięwzięciem. Dopasowanie tonacji artystów, wspólne nagranie utworu, dobór walorów tekstowych, nad którym czuwała Maja, było, jak mówi Jerzy, "nie lada wyzwaniem dla obojga".

Piosenka "Pokonaj zło" będzie miała również swoją wersję angielską i znajdzie się na nowej płycie Jurka, która ukaże się pod koniec tego roku. Utwór pod angielskim tytułem "How Many Days" zostanie wykonany w duecie wspólnie z wielką gwiazdą światowego formatu - Natalie Cole.

W nagraniu utworu wezmą udział niekwestionowani muzycy światowej klasy, tacy jak: pianista David Garfield (lider, aranżer i producent muzyczny zespołu Natalie Cole oraz George’a Benson’a), czy np. Eric Marienthal - jeden z czołowych amerykańskich saksofonistów.