91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 16.10.2021 r.
Imieniny: Florentyny, Ambrożego, Gawła

W piątek, 17 lipca 2020 r. rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. prał. Kazimierza Myszkowskiego z Piaseczna (92 lata) byłego proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej - Królowej Pomorza i Matki Jedności. 

Mszy świętej przewodniczył ks. prał. Marian Szczepiński, wikariusz biskupi, były wikariusz w Piasecznie. 

Homilia ks. prałata Mariana Szczepińskiego 17.07.2020r.:

Wspomnienia byłego wikariusza w Piasecznie ks. Janusza Lipskiego 17.07.2020:

Galeria zdjęć


 

INFORMACJA  O  POGRZEBIE

ŚP.  KS.  PRAŁATA  KAZIMIERZA  MYSZKOWSKIEGO  

 
Kuria Diecezjalna Pelplińska uprzejmie informuje, że dnia 15 lipca 2020 r. zmarł w 92 roku życia i 65 roku kapłaństwa, śp. ks. prałat dr Kazimierz Myszkowski, były proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Piasecznie, wieloletni sędzia i promotor sprawiedliwości Sądu Biskupiego oraz wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Ks. Myszkowski piastował również wiele urzędów w Kurii Chełmińskiej i Pelplińskiej. Był m.in. jej wicekanclerzem, dyrektorem wydziału ekonomicznego, dyrektorem wydziału prawnego i referentem wydziału konserwatorskiego.

   Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się eksportą dnia 17 lipca 2020 r. o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Piasecznie pod przewodnictwem ks. prałata Mariana Szczepińskiego - wikariusza biskupiego. Msza Święta pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny w sobotę, 18  lipca 2020 roku, o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Piasecznie. Ciało zmarłego kapłana zostanie pochowane również w Piasecznie. 

W naszych modlitwach polecajmy śp. ks. Kazimierza Myszkowskiego Bożemu Miłosierdziu.