91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 08.08.2020 r.
Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik

23 maja z rąk bpa pelplińskiego Ryszarda Kasyny otrzymali święcenia kapłańskie, by po raz pierwszy samodzielnie stanąć przy ołtarzu w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego. Te prymicje przejdą do historii, bo miały miejsce w czasie epidemii, gdy w uroczystościach mogło wziąć udział skromne grono złożone głównie z rodziny, najbliższych przyjaciół. Przez kolejny tydzień neoprezbiterzy będą w swoich parafiach odprawiać msze św. z udzielaniem prymicyjnego błogosławieństwa.

Dla wszystkich 9 nowo wyświęconych kapłanów były wzruszające chwile powitania w parafii, podziękowań, życzeń i gratulacji. Odczytano w kościołach list bpa Ryszarda Kasyny.
List bpa Ryszarda Kasyny do neoprezbitera Pawła:


Neoprezbiterzy odprawili msze prymicyjne. W poniedziałek, 1 czerwca,wspólne odprawią mszę św. w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach, w święto Matki Bożej Kościoła.

W Chmielnie, w parafii św. Piotra i Pawła miał prymicję ks. Paweł Dułak. Jak podliczył ks. proboszcz Tomasz Rakowski - 18. kapłan w powojennej historii tej parafii. W dniach  25-30 maja w świątyni chmieleńskiej na Mszach św. św. o 18 neoprezbiter udzielać będzie błogosławieństwa prymicyjnego.
Prymicja ks. Pawła Dułaka relacja krótka:

Homilię wygłosił ks. Damian Klajst, uprzedni wikary.
Homilia ks. Damiana Klajsta na prymicji ks. Pawła Dułaka w Chmielnie 24.05.2020:

W parafii św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach swoją pierwszą samodzielną Eucharystię sprawował ks. Marcin Hopa. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Piątek. Ks. neoprezbiter będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego w rodzinnej parafii 31 maja po każdej Mszy św.

W kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Tuchlinie prymicję odprawił ks. Marcin Ruszkowski, zaś homilię wygłosił ks. Jarosław Kubiak, proboszcz parafii w Białogórze. Msze św. z błogosławieństwem prymicyjnym w Tuchlinie od 25.05.2020 do środy o godz. 17.00.

Prymicyjne msze św. sprawowali też ks. Tomasz Borek z parafii św. Józefa w Tczewie , ks. Robert Dorau z parafii św. Antoniego Padewskiego w Dziemianach, ks. Michał Kucharski  z parafii św. Judy Tadeusza w Człuchowie, ks. Jan Lubiński z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Charzykowach, ks. Szymon Orzech z parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim oraz ks. Patryk Ważyński z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łęgu.

Mszę św. prymicyjną dla wspólnoty parafialnej św. Józefie w Tczewie ks. neoprezbiter Tomasz Borek odprawi w niedzielę 31 maja o godz. 9.30.

Ks. neoprezbiter Robert Dorau odprawi sekundycję i udzieli Prymicyjnego błogosławieństwa 25 maja o godz. 18 w kościele pw. św. Antoniego w Dziemianach.
Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć
Galeria zdjęć
Galeria zdjęć
Galeria zdjęć

(Fot. z Dziemian - M. Szpak)