91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 20.11.2019 r.
Imieniny: Edyta, Edmund, Anatol

Wiele się działo podczas II Jarmarku Norbertańskiego w Żukowie. Swoje święto obchodziła parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Mobilny carillon stanął pośrodku Placu Mariackiego w Żukowie. Zagrała na nim Monika Kaźmierczak - muzykę poważną, mniej poważną a nawet filmową. Na boisku za szkołą katolicką był świat dzieci - dmuchańce, stanowisko gier, "centrum klockowe" a nawet stacja 'naleśnik". Magda Maliszewska oprowadzała po kościele, Beata Sztyber z Muzeum Narodowego wprowadziła słuchaczy w temat skradzionych szat liturgicznych (temat ten omówimy w odrębnym materiale).

Prelekcja kustosza Muzeum Narodowego w Gdańsku o kradzieży zabytkowych tkanin z kościoła ponorbertańskiego

Galeria zdjęć

Był namiot medyczny, gdzie można było poddać się badaniom profilaktycznym. W godzinie świątecznej "kawy" ks. Krzysztof Sagan wespół z burmistrzem Wojciechem Kankowskim zaczęli kroić olbrzymi tort. W kościele zabrzmiała najpierw muzyka dawna w wykonaniu zespołu Wokalnego Simultaneo pod dyrekcją Karola Kisiela. W Centrum Kultury Spichlerz chętni uczyli się kaligrafii. W wieczornej części programu wystąpił Tomasz Perz, było też kino pod chmurką. 

Koncert na II Jarmarku Norbertańskim w Żukowie - Zespół Wokalny Simultaneo:

Zespół Wokalny Simultaneo wykonał następujące utwory:

Heinrich Schütz: Selig sind die Toten
Johann Hermann Schein: Lieblich und schöne sein ist Nichts
Ach Herr, ach meiner Schone
Zion spricht
Charles Van Hemelryck: Presénce
Tõnu Kõrvits: Baltic Elegies na fagot i chór, Mirosław Pachowicz - fagot