91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 30.05.2020 r.
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand


26.07-05.08.2019

 
Parafia św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

Opieka duchowa: ks. Proboszcz Janusz Lipski

 


TRASA: Beauvais – ROUEN – LISIEUX – PONTMAIN – MONT SAINT MICHEL – MONTFORT-SUR-MEU – SAINT-LAURENT-SUR-SEVRE – LOURDES – CARCASSONNE – LA SALETTE – PARAY-LE-MONIAL – ARS-sur-Formans – NEVERS – Beauvais

 


Dzień I, 26.07.2019, Piątek

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Gdańska, lądowanie na lotnisku Beauvais. Przejazd do hotelu na nocleg.

 


Dzień II, 27.07.2019, Sobota

Śniadanie. Przejazd do Lisieux przez Rouen, stolicę Normandii – krótka wizyta w mieście. Dalsza podróż do miasta św. Tereski (Mała Święta). Wizyta domu rodziny Teresy Martin les Buissonnets, Klasztorze Karmelitek i Bazylice. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

 


Dzień III, 28.07.2019, Niedziela

Śniadanie. Przejazd do Pontmain. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie w 1871r. objawiła się NMP, Msza św. Przejazd do Mont Saint Michel. Zwiedzanie miasteczka i słynnego klasztoru na szczycie wyspy, którego sylwetka stanowi jeden z najbardziej ujmujących widoków we Francji i jest symbolem Normandii. Dalsza podróż do Montfort-sur-Meu – miasta, w którym urodził się św. Ludwik Maria Grignon de Montfort. Był on autorem Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, który opierał się na idei oddania się w niewolę Matce Bożej. Był inspiracją dla wielu pokoleń katolików, którzy za swą przewodniczkę obrali Najświętszą Maryję Pannę. Jednym z nich był św. Jan Paweł II, który w swoim herbie umieścił odnoszące się do Maryi hasło św. Ludwika Totus Tuus (dosł. Cały Twój) i przyjął je jako swoją jako swą dewizę biskupią, a później papieską. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 


Dzień IV, 29.07.2019, Poniedziałek

Śniadanie. Przejazd do Saint-Laurent-sur-Sèvre, gdzie w 1716 roku zmarł św. Ludwik. Wizyta w Bazylice St. Louis de Montfort, w której znajdują się jego relikwie. Miasto to odwiedził św. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do Francji w 1996 roku. Dalsza podróż do miejscowości La Rochelle – urokliwego miasteczka portowego u wybrzeża Atlantyku. Zwiedzanie: Stary Port, do którego wejścia strzegą dwie wieże: Łańcuchowa i św. Mikołaja, dalej Wieża Latarni, katedra św. Ludwika, budynek ratusza miejskiego oraz kaplica Matki Bożej. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 


Dzień V, 30.07.2019, Wtorek

Śniadanie. Przejazd do Lourdes – miejsca pielgrzymkowego u podnóża Pirenejów, poświęconemu Matce Boskiej. To właśnie tutaj, w 1858 roku, objawiła się Ona Świętej Bernadecie Soubirous. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Procesja ze świecami. Nocleg.

 


Dzień VI, 31.07.2019, Środa

Śniadanie. Msza św. Nawiedzenie sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, Bazylika św. Piusa X, krypta, Grota Massabielska – Krypta, gdzie sprawowana była pierwsza Eucharystia, Bazylika Różańcowa. Następnie Młyn de Boly, Le Cachot, Pawilon św. Maksymiliana, dom rodzinny Soubirous, kościół parafialny. Czas wolny z możliwością kąpieli w basenach z cudownego źródła. Obiadokolacja. Procesja ze świecami. Nocleg.

 


Dzień VII, 01.08.2019, Czwartek

Msza św. Śniadanie. Przejazd do Awinion – dawnej siedziby papieży (1309-1377). Zwiedzanie: Pałac Papieski, Most św. Benedykta – zbudowany w XII w. i niegdyś łączący oba brzegi Rodanu, katedra Notre Dame des Doms ze złoconym posągiem Madonny na szczycie wieży oraz Stare Miasto. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 


Dzień VIII, 02.08.2019, Piątek

Śniadanie. Przejazd do położonego najwyżej na świecie Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w La Salette. Po drodze przystanek w Carcassonne znanego z średniowiecznych fortyfikacji i zamku. Przyjazd do La Salette, obiadokolacja oraz nocleg. 

 


Dzień IX, 03.08.2019, Sobota

Śniadanie. Rekolekcje w Alpach. Dzień wolny w La Salette – sanktuarium związanym z objawieniami Matki Bożej w otoczeniu pięknych gór, majestacie przyrody, urzekającej ciszy i kojącego szumu płynącego potoku. Obiadokolacja i nocleg La Salette.

 


Dzień X, 04.08.2019, Niedziela

Śniadanie. Przejazd do Ars-sur-Formans – miejsca związanego z życiem i działalnością św. Ojca Jana Vianney – patrona księży proboszczów. Zwiedzanie miejsc z nim związanych, a także nawiedzenie grobu świętego. Następnie przejazd   do Paray-le-Monial i wizyta w sanktuarium dwóch świętych: św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombière. Św. Małgorzata dostąpiła czterech objawień Pana Jezusa, pod wpływem, których Kościół Katolicki wprowadził uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, obchodzoną w piątek po oktawie Bożego Ciała. Przejazd do Nevers. Obiadokolacja i nocleg. 

 


Dzień XI, 05.08.2019, Poniedziałek

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium św. Bernadety, która w Lourdes 18 razy dostąpiła przywileju objawień Matki Bożej. Po śmierci jej ciało wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie uległo procesowi rozkładu, a obecnie jest umieszczone w przezroczystym sarkofagu, ustawionym w kaplicy klasztornej. Przejazd na lotnisko Beauvais, odprawa biletowo-bagażowa, a następnie wylot do Gdańska. Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie pielgrzymki. 

 


CENA: 800 euro + 790 pln grupowy bilet lotniczy Wizzair

 


ŚWIADCZENIA:

grupowy bilet lotniczy linii Wizzair na trasie Gdańsk – Paryż-Beauvais – Gdańsk,
przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką, 
śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagażu w Signal Iduna,
opieka pilota na trasie pielgrzymki,
przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

 

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
indywidualnego nagłośnienia – 11 €,
obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł,
dodatkowych napojów do obiadokolacji (np. soki, coca-cola).
bagażu podróżego

 

UWAGI:

każdego dnia przewidziana Msza św. zgodnie z ustaleniami z opiekunem duchowym, 
zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego.
cena biletu lotniczego uzależniona od terminu zakupu i dostępności miejsc w samolocie.