91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Środa, 26.06.2019 r.
Imieniny: Paulina, Jan, Paweł

Koncert Kolęd w kościele św. Wojciecha w KArtuzach, 9.01.2019, godz. 19.30, wstęp wolny

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki będzie można usłyszeć w środę, 9 stycznia w Kartuzach. W kościele pw. św. Wojciecha zaśpiewa je Maciej Miecznikowski. Wspólne śpiewanie kolęd jest podziękowaniem za dzieło rozpoczętej budowy hospicjum stacjonarnego, podjęte przez Kartuskie Centrum Caritas. Na koncert o godz. 19.30 zaprasza ks. proboszcz Marek Trybowski.

Wstęp wolny. Oprócz kolęd będzie można usłyszeć akustyczne wersje przebojów z oratoriów Tryptyk Świętokrzyski i Siedem Pieśni Marii. Artysta wykona też znane utwory świąteczne, zimowe i liryczne.

 

Hospicjum powstaje na obrzeżach Osiedla Wybickiego w Kartuzach, przy ul. Leśnej. Od października udało się wykonać roboty ziemne, wylać fundamenty i ściany części podziemnej.

- Trwa przerwa technologiczna. Aby zakończyć ten etap trzeba położyć strop, czekamy lepszej pogody – mówi ks. Marek Trybowski, dyrektor Kartuskiego Centrum Caritas. -Cała inwestycja, łącznie z wyposażeniem kosztować ma 24 mln zł.

W hospicjum planuje się 32 łóżka. Obiekt ma spełniać standardy budynku pasywnego. Na parterze znajdzie się 20 sal dla chorych, kaplica, pomieszczenia lekarzy i pielęgniarek, gabinety zabiegowe, pro morte. Na piętrze zaprojektowano sale dla 10 chorych, pomieszczenia socjalne pracowników i wolontariuszy, część administracyjną i pokoje gościnne dla rodzin pacjentów.

W części piwnicznej planowane są magazyny łóżek i sprzętu medycznego oraz sprzętu rehabilitacyjnego a także pomieszczenia techniczne.

Głównym wykonawcą zadania jest firma Elwoz z Sierakowic.