91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 20.04.2019 r.
Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

W sobotę, 8 września 2018 r., w siedzibie Radia Głos w Pelplinie, odbyły się pierwsze warsztaty dziennikarskie w ramach realizowanej przez Fundację NcG Radiowej Akademii Młodzieżowej.

RAM jest okazją do wejścia w świat mediów, spotkania z dziennikarzami i doświadczenia pracy w prawdziwym studiu radiowym.

W ramach projektu odbywają się zajęcia w 3 blokach szkoleniowych w dniach: 8,15 i 22 września.Każdy z nich rozpoczyna się o godzinie 10:00 i jest realizowany w siedzibie Radia Głos w Pelplinie.

W ramach niniejszego cyklu szkoleń uczestnicy nabywają podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu pracy dziennikarza radiowego. Odkrywają wpływ mediów na otaczającą rzeczywistość, funkcję jaką spełniają oraz zagrożenia jakie za sobą niosą.

Pierwszego dnia warsztatowicze  zobaczyli zaplecze jakie znajduje się w studiu radiowym oraz wyposażenie dziennikarza radiowego. W kolejnym nauczą się przeprowadzać wywiady, zbierać materiały dźwiękowe i je montować.   Wszystko po to, by móc podjąć się próby samodzielnego przygotowania materiału radiowego przy wsparciu doświadczonego trenera i dziennikarza.

Pierwsze warsztaty poprowadził ks. Zbigniew Gełdon, mgr dziennikarstwa i komunikacji społecznej, absolwent UG. Relacja newsowa z RAMu:

Galeria zdjęć


Projekt dofinansowano w ramach Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, ze środków Banku Spółdzielczego w Tczewie