91,4 FM :: Pelplin
94,2 FM :: Szymbark
97,1 FM :: Chojnice

Kalendarz

Dzisiaj: Sobota, 16.02.2019 r.
Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel

Nowi członkowie Papieskiej Unii Misyjnej w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

Klerycy z pelplińskiego seminarium bardzo aktywnie włączają się w działalność misyjną.

Do Papieskiej Unii Misyjnej w diecezji pelplińskiej chętnie wstępują już od 1990 r. Również odbyło się to dnia 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, kiedy to ośmiu kleryków przystąpiło do Papieskiej Unii Misyjnej, aby rozbudzać w Ludzie Bożym odpowiedzialność za powszechną misję Kościoła.

Powszechne powołanie do świętości jest ściśle związane z powszechnym powołaniem do działalności misyjnej: każdy wierny powołany jest do świętości i do działalności misyjnej (RMis 90). 

Z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych Unia Misyjna Duchowieństwa jest chronologicznie ostatnia (1916), a zarazem najbardziej aktualna w swoim dążeniu do szerzenia ducha misyjnego wśród biskupów, kapłanów, zakonników, zakonnic i seminarzystów. Założycielem Papieskiej Unii Misyjnej jest misjonarz, bł. o. Paweł Manna. To właśnie on zainicjował powstanie zgromadzenia kapłanów, których zadaniem jest wzbudzanie w Kościele prawdziwej pasji na rzecz misji, uczestnictwo w formacji misyjnej i przynaglanie wspólnot chrześcijańskich do współpracy w działalności ewangelizacyjnej.

Działalność Kleryckiego Koła Misyjnego przy WSD w Pelplinie została zainaugurowana dnia 6 lutego 1927 roku przez Sługę Bożego bpa Konstantyna Dominika i trwa do dzisiaj. Pierwszym prezesem Koła Misyjnego został Jan Dettlaff (1927), natomiast dnia 2 lutego 2018 roku, po 91 latach kolejnym odpowiedzialnym za Kleryckie Koło Misyjne został Patryk Wyka. Jest to już 23 Prezes KKM po wojnie. 

Galeria zdjęć